18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto by się spodziewał!

GENERAŁ SZOJGU ŻYJE! Zaskakujące nagranie z Moskwy

09.05.2022  20:45
Siergiej Szojgu na paradzie w Moskwie
Siergiej Szojgu na paradzie w Moskwie Fot: AP/Associated Press/East News

Szef resortu obrony Federacji Rosyjskiej generał Siergiej Szojgu od tygodni nie pojawiał się w rosyjskich mediach. Nieobecność w telewizji przyczyniła się do powstania rozmaitych pogłosek na temat stanu jego zdrowia. Jednak wbrew niepokojącym doniesieniom polityk uczestniczył na organizowanej z okazji Dnia Zwycięstwa poniedziałkowej paradzie w Moskwie.

Wielka parada z okazji Dnia Zwycięstwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w Rosji. To wtedy władze mogą budować mit o potędze, pokazując światu nowoczesny sprzęt i broń. Od 24 lutego wiadomo jednak, że wszystko jest na pokaz, a rzeczywisty stan armii Putina jest znacznie gorszy.

Szojgu na paradzie w Moskwie

Na poniedziałkowej defiladzie pojawił się rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu. Obecność generała nieco zdziwiła zachodnich obserwatorów, gdyż do niedawna podejrzewano, że jest on ciężko chory, a część osób przekonywała nawet, że nie żyje.

W sieci pojawiają się kolejne relacje z Placu Czerwonego, na którym można zauważyć Władimira Putina rozmawiającego z Siergiejem Szojgu. Całe widowisko wygląda na starannie zaplanowane oraz wyreżyserowane.

Pod koniec marca współpracownicy ministra donosili zagranicznym mediom o problemach zdrowotnych Szojgu. Mówiono wtedy, że generał przeszedł zawał serca. Co tak naprawdę dzieje się z szefem rosyjskiego resortu obrony, pozostaje wielką tajemnicą.

Czytaj także