18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Ratzinger nie żyje. Odszedł w wieku 96 lat

01.07.2020  15:13
Ratzinger nie żyje. Odszedł w wieku 96 lat
Ratzinger nie żyje. Odszedł w wieku 96 lat Fot: Gita Kulinitch Studio/Shutterstock

Georg Ratzinger nie żyje. Starszy brat emerytowanego papieża Benedykta XVI odszedł w wieku 96 lat. Młodszy krewny zdążył go odwiedzić przed śmiercią.

Georg Ratzinger zmarł w Ratyzbonie. Starszy brat emerytowanego papieża Benedykta XVI odszedł w wieku 96 lat. Szczęśliwie dawnemu papieżowi udało się go jeszcze odwiedzić przed śmiercią i dokonać osobistego pożegnania.

Nie żyje Georg Ratzinger

O śmierci Georga Ratzingera poinformowała agencja kath.net. Benedykt XVI był na bieżąco informowany o pogarszającym się stanie zdrowia swojego brata, dlatego nie zwlekał z odwiedzinami. Rodzeństwo spotkało się w Niemczech i był to pierwszy raz od 2013 roku, w którym ostatni raz się widzieli.

Kondolencje emerytowanemu papieżowi złożył abp Stanisław Gadecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ks. prał. Georga Ratzingera jego bratu Benedyktowi XVI, jego rodzinie i bliskim oraz Kościołowi w Niemczech. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

- napisał na swoim Twitterze.

Benedykt XVI i jego brat przyjęli święcenia kapłańskie razem -  29 czerwca 1951 r. Teraz ich wspólna historia się zakończyła.

Przeczytaj więcej
Komentarze