18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

i jeszcze raz!

Gigantyczna eksplozja w Rosji. WYBUCH W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

12.05.2022  11:41
Kolejny wybuch w Rosji. Są ofiary
Kolejny wybuch w Rosji. Są ofiary Fot: Shutterstock/Ververidis Vasilis

Kolejna duża eksplozja i pożar w jednostce wojskowej w Rosji. W czwartek w rejonie Chabrowska doszło do  wybuchu w składzie amunicji. Są ofiary niebezpiecznego zdarzenia.

O wybuchu informuje w czwartek rano m.in. agencja NEXTA i rosyjska agencja narodowa RIA Novosti. Rosjanie donoszą, że na terenie składu nie było żadnego ataku. Wybuch nastąpić miał samoczynnie w czasie przenoszenia materiałów wybuchowych.

Agencja TASS, powołując się na źródła w służbach ratowniczych podaje, że "wedle wstępnych doniesień do eksplozji doszło wskutek nieostrożnego obchodzenia się z materiałem wybuchowym".

Eksplozja w Rosji. Są ofiary

Już wiadomo, że w eksplozji śmierć poniósł co najmniej jeden żołnierz, a siedmiu kolejnych jest rannych. Dwóch z nich ma poważne oparzenia ciała. W sprawie prowadzone jest śledztwo.

Wybuch w składzie amunicji w rejonie Chabrowska to kolejne już podobne zdarzenie w Rosji w ostatnich tygodniach. Rosjanie uparcie twierdzą, że każdy z wybuchów czy pożarów wywołany był nieszczęśliwymi zbiegami okoliczności i zaprzeczają, by doszło do sabotażu czy ataków ze strony Ukraińców.