18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Męska skromność

Gigantyczne KARY ZA CHODZENIE BEZ KOSZULKI

07.07.2022  18:06
Włochy: Kara za chodzenie bez koszulki
Włochy: Kara za chodzenie bez koszulki Fot: Bogdan Khmelnytskyi/Shutterstock

W Sorrento we Włoszech wprowadzono nowe kary. Nic dziwnego, kiedy lato jest w pełni, ludziom przychodzą do głowy różne, nie zawsze skromne pomysły. Za chodzenie w kostiumie lub z gołym torsem wyłapać można bardzo wysoką karę.

Koniec golizny na ulicach! Lato potrafi dać się wszystkim we znaki, zwłaszcza w krajach tak słonecznych, jak Włochy. Za chodzenie w kostiumie lub z gołym torsem można otrzymać bardzo wysoką karę pieniężną, która zniechęci niejednego do takich wybryków.

Skromność jest w cenie! We Włoszech dosłownie, za jej brak w Sorrento otrzymać można naprawdę wysoką karę pieniężną. Nawet 500 euro "mandatu" dostać można w Sorrento na południu Włoch za chodzenie po miejscowości w kostiumie lub z gołym torsem. Rozporządzenie takie wydał burmistrz, który postanowił zwalczać zachowania, sprzeczne, jak stwierdził, z dobrymi obyczajami i przyzwoitością.

Włochy: Wysoka kara za chodzenie bez koszulki

Sorrento to jedno z tych miast, które jest największym ośrodkiem turystycznym we Włoszech. Ważne jest jednak, aby miejsce to zachowało miejską godność, a nie tylko stawało się czymś w rodzaju wszechobecnej plaży.

Sorrento nad Zatoką Neapolitańską to jedno z miejsc-symboli włoskich wakacji, ale nie można tam zachowywać się wszędzie tak, jak na plaży

- argumentuje burmistrz Massimo Coppola, który to wydał rozporządzenie, by ukrócić to szerzące się zjawisko. Na mocy nowego przepisu kara za ewidentne braki w ubraniu wynosi od 25 do 500 euro. 

Każdemu rozsądnemu człowiekowi szkoda byłoby wydawać tak duże kwoty na spłacanie kary. Nad przestrzeganiem nowych przepisów czuwać będzie przede wszystkim straż miejska w Sorrento.

"Stwierdziliśmy, że przedłużanie się tej sytuacji nie tylko stanowi powód do niezadowolenia mieszkańców i turystów, ale także może negatywnie wpłynąć na ocenę poziomu życia w naszej miejscowości oraz na jej wizerunek i ofertę turystyczną" - stwierdził burmistrz, cytowany przez agencję ADNKronos.