18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszny dramat

Gigantyczny POŻAR. Spłonęła fabryka szczepionek

22.01.2021  15:32
Pożar w fabryce szczepionek
Pożar w fabryce szczepionek Fot: ambrozinio/Shutterstock

Gigantyczny pożar strawił jedną z największych fabryk szczepionek na świecie. Całe Indie były świadkami ogromnego dramatu o poważnych konsekwencjach.

Gigantyczny pożar w fabryce szczepionek w Indiach! Niestety, w ogniu zginęło co najmniej pięć osób - jak podaje gazeta.pl. W tym całym nieszczęściu jedyne światełko w tunelu to fakt, że producent zapewnia o tym, że incydent nie wpłynie na produkcję szczepionki na koronawirusa, której tak bardzo potrzebuje teraz cały świat.

Indie: Wielki pożar w fabryce szczepionek

Takie rzeczy nie zdarzają się często, dlatego gigantyczny pożar zapisze się w głowach mieszkańców Indii. Spłonęła fabryka Serum Institute w mieście Pune w Indiach. Co najgorsze, to właśnie w tym miejscu odbywała się największa na świecie produkcja szczepionek na Covid-19, tych opracowanych przez firmę AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki.

Fabryka miała wyprodukować miliard dawek i jak zapewnia producent - mimo tragedii osiągnie swój cel. Trudno jednak będzie wrócić do zupełnie normalnej pracy, kiedy pięć osób straciło życie w tym wypadku. Sytuację jeszcze bardziej pogarsza fakt, że pożar wybuchł na terenie budowy nowego obiektu, który miał pomóc w zwiększeniu produkcji szczepionki na koronawirusa.

Ofiarami tej tragedii są z resztą najprawdopodobniej pracownicy wspomnianej budowy. W tym momencie nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru na terenie fabryki szczepionek w Pune w Indiach. Według gazety.pl ogień nie strawił 50 mln dawek szczepionki, które już się tam znajdowały.

Firma pracować będzie chwilowo w innych, dostępnych dla niej zakładach. Pewne jest jednak, że nic nie pokrzyżuje planów masowych szczepień, które mają pomóc światu w jak najszybszym powrocie do normalności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze