18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec nietykalności

PUTIN SIĘ WŚCIEKNIE. Gigantyczny cios w kochankę dyktatora

Emilia Waszczuk
06.05.2022  13:40
UE nałoży sankcje na kochankę Putina
UE nałoży sankcje na kochankę Putina Fot: imago/Beautiful Sports/EAST NEWS, AP/EAST NEWS

Plany Unii Europejskiej mogą rozwścieczyć Władimira Putina. Wspólnota chce nałożyć sankcję na jego kochankę - byłą gimnastyczkę Alinę Kabajewą

Alina Kabajewa to być może najważniejszy człowiek w życiu Władimira Putina. Oficjalnie to tylko była gimnastyczka i obecna szefowa Narodowej Grupy Medialnej. Nieoficjalnie od lat kobieta związana jest z prezydentem Rosji i ma z nim dzieci. Ich zażyłość ma być tak wielka, że USA zrezygnowały z nałożenia na kobietę sankcji, by nie rozwścieczyć Władimira Putina.

Podobnych oporów nie ma ponoć Unia Europejska. Światowe media donoszą w piątek, że Kabajewa się doigrała. Unia szykuje ponoć nową listę osób objętych specjalnymi ograniczeniami. Rosjanka ponoć mocno odczuje konsekwencje bratania się z szalonym przywódcą Kremla.

Kochanka Putina na usługach Kremla

Alina Kabajewa otwarcie wspiera rządy Władimira Putina i publicznie popiera rzeź w Ukrainie. Ostatnio wystąpiła na imprezie gimnastycznej, którą sama zorganizowała i na własną cześć nazwała "Alina". Tam ta jakże "skromna"  kobieta rozprawiała o wojennej przeszłości i wadze wojny, a światu prezentowała się z pasiastą wstążką na piersi - symbolem inwazji na Ukrainę.

Już za kilka dni Alina Kabajewa ma się ponoć pojawić na jaszcze ważniejszej imprezie - krajowych obchodach Dnia Zwycięstwa. To najważniejsze święto narodowe w Rosji, przypadające na 9 maja, czyli rocznicę zakończenia II wojny światowej. W tym roku Władimir Putin chce oficjalnie ogłosić tego dnia zwycięstwo nad Ukrainą. Choć wszyscy doskonale wiemy, że Rosji wojna nie wychodzi i ją przegrywają, Rosjanie mają poznać zupełnie inną, korzystniejszą dla nich wersję Kremla.

Alina Kabajewa ma zaś grać w tym pierwsze skrzypce. Podobno to właśnie ona, a nie Władimir Putin, ogłosić ma zwycięstwo "nad nazistami" w "specjalnej operacji" w Ukrainie.

Sankcje na kochankę Putina

Dotąd nietykalna Alina Kabajewa już za chwilę ma ponoć ponieść konsekwencje swych prokremlowskich i antyukraińskich działań, a także pracy dla rządu w Narodowej Grupie Medialnej. Unia Europejska zdecydowała ponoć o rozszerzeniu sankcji na Rosję i Rosjan, a na liście osób objętych karami znalazły się nazwiska m.in. hierarchy kościoła prawosławnego Rosji Cyryla i ex-gimnastyczki - donosi "Bloomberg".

Dziennikarze dotarli ponoć do dokumentu, z którego jasno wynika, że Kabajewa tym razem zostanie sankcjami objęta. Jakie to sankcje? Dość typowe - zakaz podróżowania i zamrożenie aktywów w Europie.

Kabajewa i Cyryl to dwie z dziesiątek osób, którym grozi unijny zakaz podróżowania i zamrożenie aktywów w związku z nowymi wykazami, które są omawiane przez państwa członkowskie. Tym samym dołączą do ponad 1000 potężnych Rosjan już znajdujących się na liście sankcyjnej. Nowe nazwiska muszą jeszcze zostać zatwierdzone przez 27 państw członkowskich UE

- podaje "The Guardian" (za interia.pl).