18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zdrowia!

Goryle chore na COVID-19. Szokujące doniesienia

Bartłomiej Ciepielewski
12.01.2021  21:54
Koronawirus zaatakował goryle
Koronawirus zaatakował goryle Fot: Lukas_LL/Shutterstock

Obecność koronawirusa potwierdzono u dwóch goryli zamieszkujących ogród zoologiczny w San Diego. Naukowcy poinformowali, że jest to pierwszy przypadek zakażenia wirusem wśród małp człekokształtnych. Zagrożonych jest coraz więcej zwierząt.

Jak poinformował kalifornijski gubernator Gavin Newsom, dwa goryle zamieszkujące amerykańskie ZOO w San Diego uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia małp.

Badacze nie wiedzą, jak wirus przenosi się na małpy oraz czy mogą one potem ponownie zarazić człowieka. Źródłem infekcji w ogrodzie zoologicznym najprawdopodobniej był jeden z pracowników, przechodzący chorobę bezobjawowo.

Goryle miały typowe objawy COVID-19

Test na obecność koronawirusa przeprowadzono po tym, jak pracownicy zauważyli u małp typowe objawy zakażenia. Goryle zmagają się z duszącym kaszlem. Zarząd ogrodu zoologicznego nie wyklucza obecności koronawirusa u pozostałych zwierząt.

Sektor, w którym przebywały goryle, objęto kwarantanną. Pracownicy ogrodu zapewniają, że na terenie obiektu przestrzegane są wszystkie pandemiczne obostrzenia.

Koronawirus przenosi się na wiele dzikich zwierząt. Przypadki zakażeń stwierdzono niedawno u lwów i tygrysów.

Czytaj także