18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szybka akcja

Groza na morzu. Dziecko było o włos od tragedii

26.08.2020  10:08
Groza na morzu. Dziecko było o włos od tragedii
Groza na morzu. Dziecko było o włos od tragedii Fot: YouTube

Grecja o mały włos nie stała się miejscem tragedii. Dziecko wypłynęło na szerokie wody, trzymając się jedynie dmuchanej zabawki. Gdyby szybka interwencja, strach pomyśleć, co by się stało.

Grecja to turystyczny raj, który nawet w obliczu koronawirusa nie jest w najgorszej sytuacji. Nic dziwnego, że ludzie zjeżdżają się z całego świata by odpocząć właśnie tam. Niestety, czasem nawet w tak pięknych miejscach dzieją się rzeczy straszne.

Tym razem było o włos od tragedii, o której z pewnością mówiłaby potem cała Grecja. Około trzyletnia dziewczynka dryfowała samotnie po Morzu Jońskim, siedząc na dmuchanej zabawce.

Grecja: Dziecko samotnie dryfowało w morzu

Dziecko zostało zauważone przez pasażerów promu Salaminomachos w pobliżu greckiego Andirio. Można uznać za cud fakt, że dziewczynce nic się nie stało. Gdyby wpadła do morza, sami możemy sobie wyobrazić, jakby się to skończyło.

Całą akcję zarejestrował na nagraniu jeden z pasażerów statku. 

Perfekcyjna akcja ratunkowa uratowała życie i zdrowie dziecka. Dziewczynka została zabrana na pokład, a potem bezpiecznie przetransportowana na brzeg. 

Gazeta "Ethnos" podała, że dziecko porwane zostało przez prądy morskie podczas zabawy w morzu. Nie wiadomo, gdzie byli wtedy rodzice maleństwa i czy w ogóle zauważyli jego zniknięcie. Prawdopodobnie sprawą zajmie się policja, a opiekunowie usłyszą zarzuty. 

Jej uratowanie można z całą pewnością uznać za cud.