18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia wraca?

Groza! Wirus Kappa zabija zaszczepionych

08.08.2021  20:30
Wirus Kappa
Wirus Kappa Fot: Shutterstock

Wirus Kappa jest kolejną odmianą koronawirusa, która może sprawić, że pandemia uderzy w nas z impetem ponownie. Na razie wariant ten szaleje w Belgii i... zabija osoby zaszczepione na Covid-19. Gorzej być nie może? 

Wirus Kappa, tudzież zwany także wariantem Kappa zaatakował Belgię. Doniesienia o nim szczególnie niepokoją walczących z pandemią Covid-19 specjalistów. Czy to się nigdy nie skończy? Wciąż jesteśmy zagrożeni dramatem zarazy.

Wirus Kappa po raz pierwszy został odkryty w Kolumbii. Ostatnio światem wstrząsnęła informacja, że tą odmianą koronawirusa zaraziło się siedmiu mieszkańców domu opieki w Belgii, którzy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19.

Belgia: Wariant Kappa atakuje

Co gorsza, wiele osób nie tylko zachorowało na koronawirusa mimo szczepienia, ale również zmarło. Do tej pory pewne było, że szczepionki na Covid-19 chronią przynajmniej przed ciężkim przebiegiem choroby.

Do tej pory przypadki wirusa Kappa w Europie były bardzo nieczęste, ale najwyraźniej coś ulega zmianie. Teraz jednak jest absolutnie pewne, że mieszkańców domu opieki w Zaventem koło Brukseli zaraził wariant koronawirusa B.1.621.

Pracownica domu opieki opowiedziała, że początkowo mieszkańcy doświadczali jedynie łagodnych objawów choroby i nic nie wskazywało na tragedię, "ale po dwóch tygodniach, od 24 lipca, objawy znacznie się pogorszyły". Wszyscy zmarli byli już seniorami między 80 a 90 rokiem życia. Stoimy w obliczu dramatu?