18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Usprawiedliwić okrucieństwa"

Groźba skażenia. Rosjanie planują potworną prowokację

10.03.2022  19:11
Rosjanie wysadzą magazyny amoniaku? Putin planuje prowokacje
Rosjanie wysadzą magazyny amoniaku? Putin planuje prowokacje Fot: Angelika von Stocki/FaceToFace/REPORTER/Reporter/East News,AP/Associated Press/East News

Putin i jego potwory w mundurach popełniają kolejne zbrodnie na ludności cywilnej. Czy doprowadzą do skażenia chemicznego w Ukrainie? Służby ostrzegają, że Rosjanie chcę przeprowadzić prowokację i wysadzić w powietrze magazyny amoniaku. Celem jest obwinienie później Sił Zbrojnych Ukrainy.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ostrzegła na Telegramie, że Rosjanie planują prowokację w obwodzie charkowskim. Bandyci Putina mogą wysadzić magazyny amoniaku, by oskarżyć o to wojsko ukraińskie. SBU bije na alarm, że Rosjanie „produkują fake newsy, by usprawiedliwić swoje okrucieństwa i oskarżyć o nie Ukrainę”.

Kłamstwa Putina. Broń chemiczna i biologiczna

Czy Rosja byłaby gotowa wywołać zabójcze skażenie w Ukrainie? W środę brytyjski dziennik „Guardian”, powołując się anonimowych informatorów, ostrzegł, że Rosja rozważa użycie nawet broni chemicznej lub biologicznej na terytorium Ukrainy.

Nie ma takiego kłamstwa, którego Putin mógłby się brzydzić. Jak przypomina Radio ZET, po tym jak Rosjanie zbombardowali szpital położniczy w Mariupolu, minister Ławrow mówił o misji pokojowej i ataku na szpital, w którym ukrywali się ukraińscy bojownicy.

Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło w czwartek, że „USA planowały na Ukrainie eksperymenty z patogenami ptaków, nietoperzy i gadów”, nietoperze miały być „agentami broni biologicznej”, zaś ptaki migrujące nad Rosją – służyć do roznoszenia groźnych chorób – przypomina radiozet.pl.