18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna w Ukrainie

Grozi nam KATASTROFA EKOLOGICZNA?! Zapłonął skład paliwa

27.02.2022  12:05
Wojna w Ukrainie. Grozi nam katastrofa ekologiczna?
Wojna w Ukrainie. Grozi nam katastrofa ekologiczna? Fot: twitter.com/HannaLiubakova/statu

W związku z ostrzelaniem i eksplozją składu paliwowego w Wasylkowie grozi nam katastrofa ekologiczna? Brutalna wojna w Ukrainie wciąż trwa. Wola walczących nie ugina się przed potęgą rosyjskich sił zbrojnych.

Władimir Putin z pewnością odchodzi od zmysłów i jest wściekły. Zapewne wydawało mu się, że podbicie Ukrainy to kwestia maksymalnie trzech dni. Rozpoczyna się dzień czwarty i to rosyjskie siły zbrojne jak na razie ponoszą większe straty.

Faktem jest jednak, że tam, gdzie spadają pociski artyleryjskie zdarzyć się może absolutnie wszystko. Najlepszym tego przykładem jest sytuacja w Wasylkowie, gdzie nocą trwały walki o tamtejsze lotnisko. Miejsce to usytuowane jest blisko Kijowa, o które toczą się regularne walki. 

Grozi nam katastrofa ekologiczna?

W czasie walki o lotnisko wojska rosyjskie przeprowadziły uderzenie rakietowe na bazę paliwową w pobliskiej wsi Kriaczky, doprowadzając do eksplozji i sprowadzając na okolicznych mieszkańców ogromne niebezpieczeństwo.

Wybuchł pożar, który można zobaczyć nawet z Kijowa. Walki trwają i dlatego Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych nie może przystąpić do gaszenia (...)

- relacjonował szef administracji państwowej obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba.

Kułeba dodał, że bezpośrednie uderzenie przez pocisk w zbiornik z paliwem grozi katastrofą ekologiczną. "Robimy wszystko, żeby do tego nie dopuścić" - zapewnia. Rosjanie, którzy dla odmiany wciąż rozsiewają propagandę strachu, nie unikają walk w miejscach niebezpiecznych dla wszystkich.

W związku z zagrożeniem ukraińskie władze już wcześniej zaapelowały o szczelne zamknięcie okien w całym obwodzie kijowskim. "Uwaga! Dym i szkodliwe substancje z pożaru koło Wasylkowa mogą przemieścić się w każdą stronę, wiatr nieustannie zmienia kierunek. Zamykajcie okna" - brzmi komunikat ukraińskiego parlamentu. 

Poza ostrzelaniem bazy paliwowej, odkąd zaczęły kontrolować tereny Czarnobyla - tam również zajmują się ćwiczeniami wojskowymi. Wzbudzanie strachu nie działa jednak na mobilizującą się wobec zagrożenia Ukrainy Europę.