18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lockdown powraca

Gwałtowny wzrost liczby przypadków. Zamkną wszystko

18.07.2020  16:44
Gwałtowny wzrost liczby przypadków. Zamkną wszystko
Gwałtowny wzrost liczby przypadków. Zamkną wszystko Fot: MAD.vertise/Shutterstock

Koronawirus wciąż rośnie w siłę w wielu miejscach na świecie. Kraje decydują się na ponowny lockdown, by uchronić swoich mieszkańców przed dramatem. Wśród miast, które niedługo wszystko zamkną jest Barcelona.

Koronawirus dalej dręczy ludzi, a jego pandemia wcale się nie skończyła. W Hiszpanii gwałtownie wzrasta liczba nowych zachorowań na COVID-19, dlatego władze nie chcą powtórzyć błędów, które popełniły przy pierwszej fali wirusa.

W ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano ponad 1300 infekcji Covid-19. Regiony najbardziej dotknięte wznowieniem pandemii to: Argonia i Katalonia. Z tej przyczyny Barcelona niezwłocznie ogłasza blokadę społeczną.

Koronawirus uderza w Hiszpanii

Chociaż Hiszpania była jednym z pierwszych krajów, które otworzyły granice po ogólnoświatowym lockdownie, teraz zaczyna najwyraźniej żałować swoich decyzji. Teraz regionalne władze nie mają zamiaru lekceważyć sytuacji.

Musimy zrobić krok w tył, aby uniknąć powrotu w nadchodzących tygodniach do całkowitego zamknięcia

- powiedziała rzeczniczka katalońskiego rządu Meritxell Budo. 

W Barcelonie z uwagi na COVID-19 zaleca się mieszkańcom izolację społeczną i robienie zakupów wyłącznie za pośrednictwem internetu. Zamykane są teatry, kina i siłownie.

Prosimy obywateli, aby nie wychodzili z domu, chyba że jest to absolutnie konieczne. Wzywamy, żeby w ten weekend nie podróżowali

- dodaje Meritxell Budo.

Mamy nadzieję, że u nas powrót do tak drastycznych rozwiązań jednak nie będzie konieczny. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej