18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chora śpi na cmentarzu

Gwiazda sportu została bezdomna

Wojciech Kozicki
01.03.2021  08:59
Emerytowana pływaczka śpi na cmentarzu. Państwo zabrało jej emeryturę
Emerytowana pływaczka śpi na cmentarzu. Państwo zabrało jej emeryturę Fot: Value Stock Images/East News

Laraine McHendrie Decarie to doskonała pływaczka, która reprezentowała kiedyś Wielką Brytanię na mistrzostwach świata i przeszła na emeryturę. Sądzicie, że ma wielką willę z basenem? Niestety, była gwiazda sportu jest bezdomna i śpi na ulicy. Świat obiegły szokujące zdjęcia!

Laraine McHendrie Decarie to zawodowa pływaczka i gwiazda sportu, która zakończyła karierę i przeszła na emeryturę. Spokojna emerytura na bogato i polerowanie medali? Przekorny los chciał dla niej inaczej. Zmiany w systemie emerytalnym sprawiły, że została bezdomna i śpi na ulicy na kawałku kartonu. Jak sama przyznaje, padła też ofiarą oszustw i kradzieży. Nie ma żadnej rodziny i nikt nie chce jej pomóc.

Bezdomna pływaczka. Zmiany w przepisach, nie ma emerytury

Wiadomo już, że nie dostanie mieszkania socjalnego, bo nie spełnia wymagań formalnych, m.in. nie miała wcześniejszych problemów ze zdrowiem psychicznym, nie ma także pod opieką dzieci poniżej 16. roku życia. Jak powiedziała „The Sun”, mogła oszukać system i wypełnić formularz tak, żeby dostać pieniądze, ale „byłoby to niezgodne z jej zasadami moralnymi”. Zgodnie z nowym prawem, emeryturę powinna zacząć dostawać za 2 lata.

Jak donoszą media, ubiegała się bezskutecznie o zasiłki, a nawet pracowała jako wolontariuszka za jedzenie. 4 lata temu doszło do dramatu, bo straciła dach nad głową i śpi na kartonie na schodach cmentarnej kaplicy w Londynie. Problem jest coraz poważniejszy, bo 64-latka jest chora na artretyzm, a zima jest mroźna i mokra.

Płaciłam składki do systemu prawdopodobnie od 14. roku życia, kiedy byłam jeszcze w szkole, pracować zaczęłam, mając lat 11. Ale w międzyczasie zmienili wiek emerytalny, a składki, które zapłaciłam przepadły. Od urzędników dowiedziałam się, że nic mi nie przysługuje - powiedziała Laraine McHendrie Decarie. (kobieta.wp.pl)

Smutna emerytura pływaczki

Po zakończeniu kariery pływackiej Laraine McHendrie Decariepracowała jako nauczycielka i opiekunka społeczna. W Kanadzie uzyskała dyplom na McGill University. Kłopoty zaczęły się, gdy w latach 90. Wróciła dom Wielkiej Brytanii. Teraz w mediach ukazują się zdjęcia pływaczki śpiącej na ulicy! Dostaje jedzenie od wolontariuszy i zainteresowały się nią organizacje charytatywne, nagłaśniając sprawę w mediach. Czy to wystarczy, by pływaczka odbiła się od dna?

Czytaj także
Przeczytaj więcej