18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ukraina w impasie

Haniebne działania Rosjan. ROBIĄ Z LUDZI ŻYWE TARCZE

08.03.2022  08:49
Rosjanie robią z Ukraińców żywe tarcze
Rosjanie robią z Ukraińców żywe tarcze Fot: AP/Associated Press/East News

Rosjanie nie mają żadnych skrupułów, wykorzystują cywilów jako żywe tarcze. Mieszkańcy ukraińskich miast są uwięzieni, a ich armia znalazła się w sytuacji bez wyjścia.

Żołnierze rosyjscy nie mają honoru i zachowują się jak bestie? Wnioski takie wysnuć można, gdy przyjrzymy się ich działaniom w kolejnych atakach na miasta i wioski Ukrainy. Nie dość, że atakują dzielnice mieszkalne, zabijając i raniąc niewinnych cywilów, nie dość, że plądrują domy i sklepy, nie dość, że gwałcą kobiety, to jeszcze celowo wykorzystują ludność jako żywe tarcze.

Ludzie uwięzieni bez prądu i jedzenia

We wtorek mer Anatolij Fedoruk poinformował o bardzo trudnej sytuacji w Buczy. Rosjanie całkowicie zajęli miasto, kontrolują wszystkie główne drogi i je ostrzeliwują. Nie pozwalają mieszkańcom opuszczać swoich domów, grożą ludziom rozstrzelaniem.

Były próby naszych sił zbrojnych... kiedy faktycznie wyparły rosyjskie wojska, ale po dobie znowu weszli. Kiedy nie ma ostrzałów, w tym krótkim okresie, nie dają mieszkańcom wychodzić z mieszkań

- powiedział Fedoruk, cytowany przez portal Ukraińska Prawda.

Mer twierdzi, że Bucza jest "zakładnikiem rosyjskich wojsk". Ludzie chowają się w piwnicach, nie ma z nimi kontaktu. Mężczyzna przytacza przerażające obrazy, w których psy rozwlekają po ulicach ciała zabitych osób. Mieszkańcy są uwięzieni, nie mają możliwości uzupełnienia zapasów, zakupu żywności czy wody pitnej. W mieście nie ma prądu. Nie można się ewakuować.

Ludzie jak żywa tarcza. Armia w impasie

O ciężkiej sytuacji Ukraińców i bezsilności wojsk ukraińskich donosi także doradca szefa MSW Wadym Denysenko. Polityk informuje, że Rosjanie tak lokują swe wojska, by uniemożliwić armii Ukrainy atak. - Wykorzystują mieszkańców jako żywe tarcze - donosi.

Specjalnie stoją w podwórkach, byśmy nie mieli możliwości teraz ich wyprzeć z tych terytoriów. Bo rozumieją, że nie będziemy strzelać do domów, do obiektów cywilnych, do ludzi. I na tym polega cały cynizm sytuacji

- mówi Wadym Denysenko, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
- Nie możemy wielu rzeczy zrobić, bo sprzęt Federacji Rosyjskiej stoi bezpośrednio na podwórkach i wykorzystują ludzi jak żywą tarczę - dodaje mężczyzna.