18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

o.O

Straszliwy wulkan obudził się do życia. Pozabija ludzi?!

22.12.2020  16:46
Hawaje: Wulkan budzi się do życia
Hawaje: Wulkan budzi się do życia Fot: solarseven/Shutterstock

Hawaje ogarnęło przerażenie! Straszliwy wulkan obudził się do życia - czy to oznacza śmierć wielu tysięcy niewinnych ludzi? 2020 powinien w końcu odpuścić.

Hawaje są w szoku! Wulkan Kilauea, znajdujący się na największej w archipelagu Hawajów wyspie Hawaii, wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Po erupcji doszło do trzęsienia ziemi i serii wstrząsów.

Ludzie byli absolutnie przerażeni takim rozwojem wypadków. Z tej przyczyny momentalnie w sieci pojawiły się nagrania ukazujące strumienie gorącej lawy wylewającej się z krateru oraz kłęby gęstego dymu. Wyglądało to wstrząsająco - w mieszkańcach wysyp obudził się lęk o własne życie i zdrowie. Wszyscy wiemy, że z żywiołem nie ma żartów.

Hawaje: Straszliwy wybuch wulkanu

Po wybuchu wulkanu Kilauea hawajska agencja obrony cywilnej (COH) zaapelowała do mieszkańców, by pozostali w domach. To było jedyne, w miarę rozsądne wyjście z tej sytuacji. Spacer w okolicach rozgrzanej lawy mógł być nawet śmiertelnie niebezpieczny.

Po wybuchu doszło do trzęsienia ziemi oraz serii wstrząsów wtórnych. Najbardziej niebezpiecznie było na wschodnim wybrzeżu wyspy Hawaii, gdzie siła trzęsienia ziemi wyniosła 4,4 w skali Richtera

- poinformowało Hawajskie Obserwatorium Wulkanów (HVO).

Pocieszająca jest informacja, że podobno wybuch osiągnął już swój punkt kulminacyjny. Mimo to, w okolicach krateru wciąż jest niebezpiecznie i lepiej darować sobie wszelkie, samowolne wycieczki. 

Ostatni raz ten przerażający wulkan obudził się w roku 2018. Ówczesna eksplozja była bardzo niebezpieczna i zniszczyła ponad 700 domostw, a tysiące mieszkańców zostały ewakuowane. 

Oby więcej się to nie powtórzyło...