18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec swobody?

Do restauracji TYLKO PO SZCZEPIENIU lub z ważnym testem

04.08.2021  12:57
Hiszpania: Restauracje dla zeszczepionych
Hiszpania: Restauracje dla zeszczepionych Fot: Pawel Murzyn/East News

Hiszpania, bojąc się kolejnej fali pandemii koronawirusa, wprowadza bardzo istotne zmiany. Do restauracji będą mogli wejść tylko zaszczepieni lub osoby z ważnym, negatywnym testem na Covid-19.

Hiszpania zdecydowała się na wprowadzenie mocnych zmian, które mogą pomóc w zatrzymaniu kolejnej fali pandemii koronawirusa. Jeśli ktoś się do nich nie dostosuje, nie będzie mógł korzystać z wielu przywilejów, w tym jedzenia w restauracjach.

Od jakiegoś czasu Hiszpania notuje wzrost liczby zachorowań na Covid-19 w wielu regionach kraju. Tym samym przybywa lokali gastronomicznych, do których mogą wejść tylko osoby zaszczepione lub posiadające ważny, negatywny test na koronawirusa. Podobne zasady obowiązują w Portugalii, ale tylko w weekendy.

Hiszpania: Restauracje tylko dla zaszczepionych

Sytuacja w Hiszpanii jest dla niezaszczepionych bezlitosna. W wielu lokalach istnieje już podział na zaszczepionych, którzy mogą stołować się wewnątrz lokalu i pozostałych, dla których miejsce przewidziano jedynie w ogródku restauracyjnym. Jeśli ktoś chce dołączyć do elitarnego grona bezproblemowych klientów restauracji — musi poddać się szczepieniu na Covid-19.

Obywatele Hiszpanii przestrzegają restrykcji, obawiając się ponownego wysypu pandemicznych tragedii. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z takich rozwiązań, a głosy krytyczne słychać głównie wśród portugalskich i hiszpańskich polityków.

Wymaganie wyników testów od klientów restauracji nie ma sensu. Właściciele lokali powinni odseparować osoby w pełni zaszczepione od pozostałych klientów. Poza tym, należałoby w pierwszej kolejności zadbać o to, aby wszyscy pracownicy placówek gastronomicznych mieli certyfikaty potwierdzające pełne zaszczepienie

- mówił na ten temat szef portugalskiej Izby Lekarskiej Miguel Guimaraes.

Myślicie, że w Polsce dojdzie do podobnych sytuacji?

Czytaj także
Przeczytaj więcej