18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Ognisko Covid-19 po imprezie w szpitalu. "Wszyscy byli zaszczepieni"

08.12.2021  21:56
Hiszpania: Ognisko Covid-19 po imprezie zaszczepionych
Hiszpania: Ognisko Covid-19 po imprezie zaszczepionych Fot: Stakhov Yuriy/Shutterstock

Hiszpania nie dowierza w ten dramat. Po imprezie w szpitalu, w której udział brały wyłącznie osoby w pełni zaszczepione — wybuchło ognisko koronawirusa. Czy to oznacza, że nikt nigdzie nie może czuć się bezpiecznie?

Hiszpania w ciężkim szoku! 68 osób, które uczestniczyły w dużym przyjęciu bożonarodzeniowym w hiszpańskiej Maladze, zaraziło się koronawirusem. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w czasach pandemii, ale jak informują władze placówki — zakażeni to lekarze i pielęgniarki z tamtejszego szpitala. Wszyscy byli w pełni zaszczepieni.

Przez to smutne wydarzenie praca placówki jest sparaliżowana. Wszystkich prawdopodobnie mocno zaskoczyło to, jak bardzo zjadliwy jest wirus i że z taką skutecznością przeniósł się wśród osób zaszczepionych w pełni.

Hiszpania: Ognisko Covid-19 po imprezie zaszczepionych

Co ciekawe, w wydarzeniu tym uczestniczyło 170 osób. Wszyscy goście uzyskali negatywny wynik testów antygenowych przed wydarzeniem, ale teraz połowa musi zostać poddana izolacji. Ta metoda również okazała się zawodna.

Zakażeni pracownicy byli w pełni zaszczepieni i nie wykazują żadnych objawów

- poinformowano media.

Niestety, wybuch tego ogniska koronawirusa przeraził wszystkich, bowiem wiele wskazuje na to, że nasze metody radzenia sobie z zakaźnością tej choroby są zawodne. 

Obecnie andaluzyjska służba zdrowia zaleciła personelowi szpitala, aby nie brał udziału w przyjęciach bożonarodzeniowych. W poniedziałek hiszpański premier Pedro Sánchez zaapelował o zachowanie ostrożności w czasie świąt. "Nie możemy tracić czujności" – powiedział dziennikarzom. Czy ten koszmar kiedykolwiek się zakończy?