18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szczepionka nie pomoże?

Idzie 3. fala epidemii. Eksperci chcą lockdownu!

Wojciech Kozicki
07.01.2021  19:05
Kiedy koniec epidemii? Koronawirus znowu atakuje
Kiedy koniec epidemii? Koronawirus znowu atakuje Fot: Mateusz Grochocki/East News

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 znowu zaatakuje z potwornym impetem? Lekarze w Hiszpanii ostrzegają, że nadciąga zapowiadana trzecia fala zachorowań na COVID-19. Czy szczepionka uratuje nas przed ponownie nasilającą się plagą z Wuhan?

Polski rząd niedawno zapowiadał, że lada moment uderzyć może trzecia fala zakażeń koronawirusem. Okazuje się, że nie jest to jedynie straszenie, bo jak ogłosili czwartek przedstawiciele hiszpańskiej izby lekarskiej, 3. fala zarazy rozpoczęła się w Boże Narodzenie. Rząd Pedra Sancheza nie zamierza jednak słuchać apeli medyków i wprowadzać lockdownu.

Koronawirus w Hiszpanii. Będzie lockdown?

Zdaniem hiszpańskich ekspertów, trzecia fala zachorowań na COVID-19 to efekt okresu bożonarodzeniowego, spotkań rodzinnych i poluzowanych restrykcji oraz obostrzeń. To właśnie dlatego pierwszy tydzień stycznia przyniósł wzrost liczby chorych na koronawirusa w Hiszpanii. Medycy biją na alarm, że Hiszpania nie jest gotowa na kolejne uderzenie wirusa z Wuhan.

Minister zdrowia Salvador Illa zapewnia, że zaostrzenia restrykcji nie będzie. Wierzy, że epidemię koronawirusa powstrzyma szczepionka.

Przed trzecią falą pandemii SARS-CoV-2 ostrzega również WHO. Światowa Organizacja Zdrowia jeszcze w 2019 roku biła na alarm, że kraje europejskie powinny zaostrzyć restrykcje, by zapobiec nowej fali zakażeń na wiosnę 2021.

Według przedstawiciela rządu najpóźniej do 17 stycznia Hiszpania powinna otrzymać pierwszą dostawę szczepionek od spółki Moderna. Dodał, że do połowy lutego hiszpańskie służby medyczne odbiorą od niej około 600 tys. dawek – pisze Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej