18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Budynek zniszczony!

Potężny wybuch w centrum miasta! Są ofiary!

Wojciech Kozicki
20.01.2021  16:56
Wybuch w Madrycie. Policja uspokaja, to nie zamach
Wybuch w Madrycie. Policja uspokaja, to nie zamach Fot: Planeta.pl

Hiszpania i potężny wybuch w centrum Madrytu. Eksplozja zniszczyła 6-piętrowy budynek, a media donoszą, że jest wiele ofiar śmiertelnych. Czy był to wybuch gazu?

Hiszpania i wybuch w Madrycie. Potwierdzono, że do eksplozji doszło w 6—piętrowym budynku mieszkalnym na ulicy Toledo, w pobliżu placu Puerta de Toledo. Lokalne media piszą, że wybuch słyszano w promieniu wielu kilometrów, a budynek uległ zniszczeniu.

Wybuch gazu w Hiszpanii

Jak widać na zdjęciach, z trzech kondygnacji została tylko betonowa konstrukcja. Jak na razie potwierdzono, że w wybuchu śmierć poniosły 2 osoby, a jedna osoba została uznana za zaginioną. Nie ma natomiast rannych wśród osób zamieszkałych w sąsiedztwie ani uczniów położonej obok szkoły.

Jaka była przyczyna eksplozji? Policja podejrzewa, że był to wybuch gazu, ale ta informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Na miejscu pracują obecnie służby poszukiwawcze. W akcji bierze udział dziewięć ekip pogotowia ratunkowego (Samur) i 11 wozów straży pożarnej.

Wybuch w Hiszpanii. Madryt w cieniu śmierci [WIDEO]

Czytaj także