18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w imię ojca i syna

Odprawili mszę za ofiary koronawirusa. RZĄD CHCE UKARAĆ KSIĘŻY

28.07.2020  11:11
Rząd chce karać księży za mszę za ofiary koronawirusa
Rząd chce karać księży za mszę za ofiary koronawirusa Fot: Krakenimages.com/Shutterstock

Będzie kara za mszę świętą? Rządzący są wściekli na księży, którzy odprawili nabożeństwo za zmarłych z powodu COVID-19.

Koronawirus szaleje, na świecie zakażonych jest już ponad 16,5 miliona osób, w Polsce prawie 44 tysiące, w Hiszpanii ponad 300 tysięcy. To właśnie tam rząd planuje właśnie karać księży.

Do nietypowej groźby doszło w Katalonii, gdzie z poważnymi konsekwencjami swych działań może zmierzyć się arcybiskup Barcelony Juan Omelli. Autonomiczny rząd Katalonii chce ukarać go za zorganizowanie i odprawienie mszy świętej.

Archidiecezja poniesie karę?

Premier Quim Torra twierdzi, że archidiecezja złamała obowiązujące zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Księża odprawili w bazylice Sagrada Familia mszę świętą w intencji osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Jednocześnie mieli wpuścić do świątyni tłum ludzi, nie zachowywać zasad higieny i dystansu społecznego, złamać prawo o zakazie masowych zgromadzeń i narazić wiernych na zakażenie.

Arcybiskup Barcelony wszystkie zarzuty oczywiście odrzuca. Twierdzi, że w kościele zgromadziła się dozwolona liczba wiernych, którzy zachowywali dystans społeczny i wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Przeczytaj więcej
Komentarze