18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

są tam Polacy

1000 osób uwięzionych w hotelu. Wśród nich chory na koronawirusa

Emilia Waszczuk
25.02.2020  16:09
1000 osób uwięzionych w hotelu. Wśród nich chory na koronawirusa
1000 osób uwięzionych w hotelu. Wśród nich chory na koronawirusa Fot: AP/Associated Press/East News

Około tysiąca osób zostało uwięzionych w hotelu na Teneryfie w Hiszpanii. Wśród wypoczywających znajdował się mężczyzna zarażony koronawirusem. Teraz wszyscy przechodzą przymusową kwarantannę.

Rajskie wakacje na Teneryfie zamieniły się w koszmar. Około tysiąca turystów nie może opuścić luksusowego hotelu H10 Costa Adeje Palace. Wszyscy mają zostać w swoich pokojach. Wejść do budynku pilnują mundurowi.

Powodem "uwięzienia" jest stwierdzenie koronawirusa u jednego z turystów. To lekarz z Włoch, a dokładniej, z owładniętej epidemią Lombardii. Mężczyzna do Hiszpanii wyjechał z żoną, na wakacje.

Kilka dni temu źle się poczuł - miał wysoką gorączkę. Sam zgłosił się do pobliskiej placówki medycznej. W miejscowym szpitalu przeszedł badania, pobrano od niego materiał do testów na obecność koronawirusa. Wynik był pozytywny.

Polacy uwięzieni w hotelu

Włoch został odizolowany, a wszyscy goście hotelu są dziś potencjalnymi zarażonymi i nosicielami. Nie wiadomo na razie, jak długo pozostaną zamknięci.

Jak podaje RMF, w hotelu objętym kwarantanną znajduje się grupa polskich turystów. Ma to być sześć osób, które na Teneryfę wyjechały z biurem podróży Itaka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej