18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oburzające

Koszmar 14-latki. Dopadło ją pięciu mężczyzn. Sąd uznał, że to nie gwałt

Emilia Waszczuk
03.11.2019  10:05
Koszmar 14-latki. Dopadło ją pięciu mężczyzn. Sąd uznał, że to nie gwałt
Koszmar 14-latki. Dopadło ją pięciu mężczyzn. Sąd uznał, że to nie gwałt Fot: Shutterstock

14-letnia dziewczynka została zgwałcona przez pięciu mężczyzn, ale sąd uznał, że... do gwałtu nie doszło. Tłumaczenie sędziego rozwścieczyło ludzi, którzy tłumnie wyszli z tego powodu w niedzielę na ulice. 

Oburzająca decyzja sądu w Barcelonie. Pięciu mężczyzn mogło odetchnąć z ulgą, gdy prowadzący sprawę zbiorowego gwałtu na nastolatce sędzia orzekł, że... gwałtu wcale nie było.

14-letnia dziewczyna została zaatakowana w 2016 roku, w czasie imprezy w opuszczonej fabryce. Pięciu mężczyzn (dwóch Hiszpanów, dwóch Kubańczyków i jeden Argentyńczyk) zbiorowo, jeden po drugim, wykorzystało seksualnie odurzoną alkoholem dziewczynę.

Sąd: to nie gwałt

Mimo niezbitych dowodów na przestępstwo, sąd stwierdził, że do gwałtu nie doszło. Tłumaczenie? Gwałtu nie było, bo pijana dziewczyna się nie broniła, a oprawcy nie użyli siły - podaje PAP. Gdyby nie była pod wpływem alkoholu i w pełni świadoma próbowała walczyć z napastnikami, dopiero wtedy sąd mógłby orzec dla nich najwyższą karę.

Pięciu oprawców nastolatki, za swój okrutny czyn trafi do więzienia na 10-12 lat, ale nie za gwałt, tylko za "wykorzystanie seksualne". Prawo w Hiszpanii przewiduje za te przestępstwa zupełnie różne kary. Gdy dojdzie do gwałtu, jest to aż 15-20 lat w zamknięciu.

Decyzja sędziego z Barcelony oburzyła obywateli Hiszpanii, głównie kobiety, które w niedzielę tłumnie wyszły na ulice. W ostatnich latach w Hiszpanii rośnie liczba zbiorowych gwałtów. W 2017 roku było ich 14, w 2018 już 59. Zaledwie od stycznia do sierpnia 2019 roku, doszło już do 40 tego typu przestępstw.

Czytaj także