18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje kobieta POWTÓRNIE zakażona COVID-19. Pierwszy taki przypadek

14.10.2020  14:36
Holandia: Nie żyje kobieta ponownie zakażona COVID-19
Holandia: Nie żyje kobieta ponownie zakażona COVID-19 Fot: New Africa/Shutterstock

Holandia stała się miejscem straszliwego wydarzenia. Nie żyje kobieta powtórnie zakażona COVID-19. To pierwszy taki przypadek na świecie, o którym wiemy. Do tej pory wydawało się, że ozdrowieńcy są całkiem bezpieczni.

Holandia przekonała się, że koronawirus może być znacznie bardziej niebezpieczny niż zakładamy. Wiemy już, że ozdrowieńcy wcale nie są odporni na tę straszną chorobę - nie zdarzyło się jednak, by organizm, który raz pokonał zakażenie - potem umarł z jego powodu. Niestety, jest pierwszy taki odnotowany przypadek.

Na COVID-19 zmarła w Holandii kobieta, która powtórnie zakaziła się koronawirusem. 89-latka to pierwszy udokumentowany przypadek takiego dramatu. Starsza pani zachorowała dwukrotnie z powodu koronawirusa zaledwie w ciągu dwóch miesięcy.

Holandia: Zmarła kobieta ponownie zakażona COVID-19

W Polsce sami widzimy, że powtórne zakażenie, które przebiega gorzej niż to pierwsze - jest jak najbardziej możliwe. Były minister zdrowia, Łukasz Szumowski powtórnie zachorował na COVID-19, ale tym razem choroba zaatakowała go z ogromną siłą. Dawny polityk czuje się do tego stopnia źle, że aktualnie wylądował pod tlenem, jak niegdyś znana prezenterka telewizji TVN - Dorota Gardias.

Wracając jednak do tragicznego przypadku Holenderki, kobieta pierwsze zakażenie przeszła całkiem łagodnie, by 59 dni później zapaść na COVID-19 ponownie i tym razem nie wyjść z tego cało. Nie bez znaczenia pozostaje z pewnością fakt, że seniorka dwa dni przed kolejnym zakażeniem rozpoczęła chemioterapię - co z pewnością dodatkowo osłabiło jej ciało.

Holenderka z kolejnym zakażeniem koronawirusem spędziła na oddziale trzy tygodnie. Badania wykazały, że w jej krwi nie wytworzyły się przeciwciała, które normalnie powstają w wyniku kontaktu z tym patogenem.

Oby jak najmniej osób w taki właśnie sposób chorowało na COVID-19. 

Przeczytaj więcej
Komentarze