18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wybuchowe listy

Dwie eksplozje na poczcie. Ktoś wysyłał paczki z bombami

Emilia Waszczuk
12.02.2020  11:47
Dwie eksplozje na poczcie. Ktoś wysyłał paczki z bombami
Dwie eksplozje na poczcie. Ktoś wysyłał paczki z bombami Fot: Shutterstock

Wybuchy w dwóch sortowniach pocztowych w Holandii. Rano w środę doszło do dwóch eksplozji przesyłek - w Amsterdamie i Kerkrade.

Eksplozje w sortowniach przesyłek pocztowych w Holandii. Rankiem w środę w Amsterdamie, w sortowni banku ABN Amro, pracownik w czasie przeglądania paczek, usłyszał dziwny syk. Odrzucił przesyłkę, a wtedy ta wybuchła. Zaledwie pół godziny później, do niemal identycznej sytuacji doszło w Kerkrade.

Seryjny bombiarz?

Budynek w Kerkrade został ewakuowany. Przeszukują go saperzy. Służby sprawdzą, czy obie sytuacje mają ze sobą związek. Jak jednak zaznaczają, nie mają jak na razie stuprocentowej pewności.

Wszystko na to jednak wskazuje. Tylko w styczniu policja przejęła aż 7 przesyłek-bomb, adresowanych do różnych firm w Amsterdamie, Maastricht, Rotterdamie i Utrechcie. Wszystkie zostały wysłane z tego samego miejsca - Centralnego Biura Windykacyjnego w Rotterdamie. Firma nie ma jednak nic wspólnego z niebezpiecznymi paczkami. Służby podejrzewają, że stoi za nimi szantażysta.

Przeczytaj więcej
Komentarze