18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wraca normalność

Pandemia wygasa! Prostytutki mają pełne ręce roboty

17.05.2021  16:51
Holenderskie prostytutki od miesięcy ledwo ciągnęły
Holenderskie prostytutki od miesięcy ledwo ciągnęły Fot: IVL/Shutterstock

Pandemia i surowe restrykcje koronawirusowe dały się wszystkim we znaki. Szalejącą zarazę odczuli także pracownicy seksbiznesu. Jak twierdzą, od miesięcy ledwo ciągną, choć niedawno pomocną dłoń wyciągnął im rząd. W Holandii jeszcze w tym tygodniu prostytutki będą mogły wrócić do pracy.

Władze Holandii, podobnie jak Polska, podjęły decyzję o stopniowym luzowaniu obostrzeń. Od środy otwarte będą ogrody zoologiczne, baseny zewnętrzne, parki i siłownie, a dzień później działalność wznowią biblioteki. Znoszenie restrykcji zakończy się w czerwcu, wraz z chwilą otwarcia restauracji i muzeów.

Holenderskie Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że kraj został otwarty dzięki spadkom zakażeń oraz postępom w szczepieniach. Obecnie w Holandii 6,88 mln obywateli przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki.

Prostytutki w Holandii wracają do pracy

Prostytucja w Holandii jest całkowicie legalna, przez co podczas pandemii rząd zamroził także seksbiznes. Na początku marca z tego powodu doszło do licznych protestów, podczas których żądano zniesienia surowych restrykcji. Jednak na zmiany trzeba było czekać aż do maja.

Pracownicy seksbiznesu wracają do pracy w Holandii w tym tygodniu, w ramach łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w kraju w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 - ogłosił Huho de Jonge, holenderski szef resortu zdrowia.

W czasie lockdownu rząd oferował wsparcie dla wszystkich pracowników seksbiznesu, którzy świadczyli usługi zgodnie z prawem. Warunkiem uzyskania pieniędzy było udowodnienie, że w związku z pandemią utracili co najmniej 20 procent przychodów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej