18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podłożono bombę!

Potężna eksplozja w centrum testów na COVID-19

Bartłomiej Ciepielewski
03.03.2021  14:25
Ogromna eksplozja w centrum testów na COVID-19
Ogromna eksplozja w centrum testów na COVID-19 Fot: Planeta.pl

W środę rano doszło do przerażającej eksplozji w centrum wykrywania COVID-19. Według ustaleń holenderskiej policji wybuch został spowodowany umyślnie. To drugi tego typu atak w tym roku.

Do eksplozji doszło chwilę po otwarciu centrum testów na COVID-19 w holenderskim mieście Bovenkarpsel. W wyniku wybuchu z okien budynku wyleciały szyby. Jak poinformowały służby ratunkowe, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Atak bombowy w Holandii

Zdaniem holenderskich funkcjonariuszy wybuch nie był przypadkowy. Rzecznik prasowy policji poinformował, że w budynku podłożono materiał wybuchowy. Obecnie eksperci wyjaśniają, co dokładnie eksplodowało.

Centrum testów zostało otoczone kordonem policji. Na miejscu znaleziono metalowe opakowanie, które według ustaleń policji mogło być ładunkiem.

Jak informuje Reuters, do eksplozji doszło dwa tygodnie przed planowanymi wyborami parlamentarnymi. Głosowanie traktowane jest jako referendum w sprawie sposobu walki z pandemią. Obecnie w rywalizacji o władzę prowadzi Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej