18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą zmiany

Szaleńczy wzrost zakażeń. Rząd rozważa pełny lockdown

24.11.2021  10:47
Lockdown coraz bliżej!
Lockdown coraz bliżej! Fot: Planeta.pl

Jesienna fala koronawirusa zaatakowała całą Europę. Ostatnio decyzję o lockdownie podjęła Austria, teraz rozważają to władze Holandii. Powodem zaostrzania restrykcji jest ogromny wzrost zachorowań na COVID-19.

Holenderski odpowiednik Ministerstwa Zdrowia, czyli Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego każdego dnia informuje o kolejnym wzroście zakażeń koronawirusem. We wtorek odnotowano 23 tysiące nowych przypadków oraz 250 hospitalizacji.

Dyrektorzy szpitali informują, że placówki medyczne przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie. Brakuje łóżek, sprzętu i personelu. W celu poprawy sytuacji rząd wprowadził już tak zwaną "miękką blokadę".

Obowiązujące obecnie zasady polegają na poszerzeniu listy miejsc, do których wstęp możliwy jest jedynie za okazaniem przepustki sanitarnej. Co ciekawe, władze zadecydowały, że sklepy będą zamykane o godzinie 20.

Lockdown w Holandii

Podczas konferencji zaplanowanej na 3 grudnia, politycy mają ogłosić kolejne restrykcje pandemiczne. Według "De Volksrant" oraz "De Telegraaf" w rządzie panują "ponure nastroje", a władze rozważają wszystkie opcje, także uwzględniające całkowity lockdown w kraju.

Od środy w Holandii obowiązuje nakaz zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Za złamanie restrykcji grozi mandat w wysokości 95 euro (około 445 złotych).

Czytaj także
Przeczytaj więcej