18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza w Holandii

Chciał zabić królową. Zamachowiec zatrzymany

15.10.2021  21:55
Królowa Marianna mogła zaginąć! Kolejny zamachowiec w Holandii zatrzymany
Królowa Marianna mogła zaginąć! Kolejny zamachowiec w Holandii zatrzymany Fot: Planeta.pl

Chwile grozy w Holandii. Potwierdzono, że 22-latek chciał przeprowadzić zamach i zamordować królową i premiera. Na szczęście został aresztowany zanim dokonał potwornej zbrodni. Okazuje się jednak, że to nie jedyny szaleniec, który chce dokonać masakry w Holandii i zaroiło się tam od psychopatów.

Kolejny zamach w Holandii udaremniony, ale robi się coraz groźniej! Prokuratura ujawniła, że młody mężczyzna planował zabójstwo premiera Marka Ruttego. Jego ofiarą miała też paść królowa Marianna. Wiadomo również, że zwyrodnialec jest tureckiego pochodzenia i nazywa się Yavuz O.

Zamachy w Holandii. Coraz więcej szaleńców chce zabijać polityków

Holenderska prokuratura podała, że zamachowiec o swoich planach informował o swoich planach już w grudniu 2020 roku na grupie „Wolność bez munduru” na komunikatorze Telegram. Zapowiadał zamachy na "poważnych ludzi” i zorganizowanie grupy, która przeprowadzi brutalne ataki. Oprócz zamordowania królowej i premiera, chciał też przeprowadzić zamach w holenderskim parlamencie.

Prokuratura poinformowała, że Yavuz O. "aktywnie poszukiwał broni", a także spotykał się z innymi członkami grupy z komunikatora, aby omawiać swoje plany. Rzecznik prokuratury nie informuje kiedy dokładnie doszło do zatrzymania, wskazuje jednak, że śledztwo nie jest jeszcze zakończone i możliwe są dalsze zatrzymania – podaje Polsat News.

Media przypominają, że nie tylko Yavuz O. chciał zabijać ważne osoby w Holandii. We wtorek sąd w Hadze skazał 43-letniego Erika van Z. na karę pięciu miesięcy więzienia, ponieważ groził śmiercią byłej minister spraw zagranicznych Sigrid Kaag i ministrowi zdrowia Hugo de Jongemu. Pod koniec września aresztowano również młodych Holendrów arabskiego pochodzenia, ponieważ przygotowywali atak terrorystyczny. Holenderskie media niedawno ujawniły, że marokańska mafia narkotykowa planuje zamach na premiera Ruttego.

Zdecydowano, że w budżecie ministerstwa sprawiedliwości i bezpieczeństwa zarezerwowano dodatkowe środki na wzmocnienie ochrony polityków.

Czytaj także