18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciała w ciężarówkach

Horror pod Mariupolem. Rosjanie kopią MASOWE GROBY

21.04.2022  19:39
Masowe groby odkryte pod Mariupolem
Masowe groby odkryte pod Mariupolem Fot: AP/Associated Press/East News

Horror wojny w Ukrainie trwa, a Rosjanie nie cofają się przed żadnym okrucieństwem na drodze do realizacji planu Putina. Bardzo źle jest pod Mariupolem.

Pod Mariupolem sytuacja jest już bardzo zła. Od wielu dni dzielni Ukraińcy bronią siebie i swojej ojczyzny, ale naprzeciwko nich stoi siła brutalna i bezwzględna, która nie cofa się nawet przed ludobójstwem. 

Sytuacja w okupowanych miastach jest drastyczna, a o masowych morderstwach ukraińskich cywilów powoli robi się głośno na całym świecie. Niestety, zanim cokolwiek ulegnie zmianie, ucierpią jeszcze niezliczone liczny osób.

Masowe groby odkryte pod Mariupolem

Obecnie nasze przerażenie tylko rośnie. Przedstawiciele władz Mariupola odkryli, że rosyjscy żołnierze w miejscowości Manhusz pod Mariupolem wykopali kilka masowych grobów. Każdy mierzy około 30 metrów i są do nich wrzucane ciała zamordowanych Ukraińców.

To kolejny dowód prób ukrycia zbrodni wojennych, jakich dopuszczają się okupanci

- informuje doradca mera Mariupola, Petro Andriuszczenko.

"W wyniku długich poszukiwań i identyfikacji miejsc masowego grzebania zmarłych ustaliliśmy fakt organizacji i masowego chowania zmarłych mieszkańców Mariupola we wsi Manhusz. W rejonie obwodnicy okupanci wykopali kilka masowych mogił, do 30 metrów każda, a ciężarówki przewożą ciała zmarłych i tak naprawdę po prostu zrzucają je do dołu" - napisał na Telegramie doradca mera Mariupola.

Sytuacja Mariupola z dnia na dzień jest gorsza. Rosjanie starają się odciąć Ukraińców od całego świata, co w dużej mierze już im się udało. Sytuacja cywili jest krytyczna, a widoki na przyszłość przerażające.