18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Raj zmienia się w piekło

Rekiny w Grecji. Turyści uciekali z plaży [WIDEO]

Wojciech Kozicki
04.08.2022  20:58
Horror w Grecji. Rekin na wyspie Kos, turyści uciekali [WIDEO]
Horror w Grecji. Rekin na wyspie Kos, turyści uciekali [WIDEO] Fot: Value Stock Images/East News

Wybieracie się na wakacje w Grecji w 2022 roku, sprawdzacie opinie i ceny, pewnie już robicie rezerwacje na tanie loty, sprawdacie atrakcje turystyczne i co warto zobaczyć w Grecji… ale uwaga! Wyspa Kos to niezbyt bezpieczne miejsce, bo pojawiły się tam rekiny. Do sieci trafiło mrożące krew w żyłach wideo jak z filmu "Szczęki".

Wakacje w Grecji w 2022 roku to dobry wybór? Jeśli boicie się ataków rekinów, to może jednak wysa Kos nie jest dla was? Plaża Kamari i pobliskie wody zostały odwiedzone przez wielkiego rekina, a do internetu trafiło nagranie wideo, na którym widać jak ludzie uciekają przed drapieżną rybą. Płeta rekina wystająca z morza zmroziła wczasowiczom krew w żyłach.

Wakacje w Grecji i oferta nurkowania z rekinami… za ceną życia!

Liczne media potwierdziły, że rekin pojawił się w pobliżu plaży Kamari na Kos. Świadkowie mówią, że drapieżnik miał około trzech i pół metra długości. Wiele osób opowiadało, że drapieżna ryba pływała w górę i w dół, a więc żerowała blisko plaży. Niewiele brakowało, a rozegrałyby się sceny jak z filmu „Szczęki”. Greckie służby nie potwierdziły jednak obecności rekinów w pobliżu plaży na Kos.

Udało mi się uciec z wody i cieszę się, że to zrobiłem – nie chciałbym być jego kolejnym posiłkiem – powiedział w rozmowie z Sun Online jeden z plażowiczów. (Wirtualna Polska)

Mój mąż zobaczył coś w wodzie i pomyślał, że to ktoś nurkujący z rurką. Kiedy wstaliśmy, zobaczyliśmy wyraźniej - to była płetwa - mówi jedna z plażowiczek. (Wirtualna Polska)

To kolejny kraj, gdzie rekiny pojawiają się coraz bliżej ludzi. Tracą naturalne miejsca żerowania, przyzwyczajają się do obecności człowieka, a dodatkowo problemem staje się przełowienie. W Egipcie odnotowano kolejny śmiertelny przypadek ataku rekina, chociaż zagrażają turystom także w Europie. Wirtualna Polska przypomina, że "w minionym tygodniu u wybrzeży Kornwalii kobieta została ugryziona w nogę przez rekina błękitnego".

Rekin w Grecji. Panika na wyspie Kos [WIDEO]