18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mordercy są uzbrojeni!

Więźniowie wzięli zakładników. Mają żądania!

Wojciech Kozicki
21.07.2021  18:04
Dramat w Szwecji. Więźniowie wzięli zakładników
Dramat w Szwecji. Więźniowie wzięli zakładników Fot: Planeta.pl

Trwa dramat w Szwecji. Dwóch więźniów przebywających w areszcie śledczym pod Eskilstuną w południowej Szwecji wzięło zakładników. Na miejscu pracują już negocjatorzy, by nie doszło do tragedii.

Szwecja wstrzymała oddech, życie dwóch strażników w areszcie śledczym pod Eskilstuną w południowej Szwecji wisi na włosku. Zostali zakładnikami dwóch więźniów uzbrojonych w żyletki przymocowane do szczoteczek do zębów. Szwedzkie media donoszą, że psychopaci zabarykadowali się z zakładnikami w wartowni.

Więźniowie w Szwecji wzięli zakładników

Jak podaje RMF24, wiadomo już, że więźniowie odsiadują karę za dokonanie morderstwa. 30-letni Isak Dewit i 24-letni Haned Mahamed Abdullahi żądają, by zapewniono im helikopter. Co więcej, jeśli dla 20 więźniów na ich oddziale zamówiona zostanie pizza z mięsem kebab, są gotowi uwolnić jednego z zakładników.

Areszt w Haellby pod Eskilstuną jest więzieniem o najwyższej klasie bezpieczeństwa. Przebywają w nim skazani za najcięższe przestępstwa, a personel jest przygotowany do radzenia sobie z ryzykownymi sytuacjami – podaje rmf24.pl.

To nie pierwszy raz w tej placówce, gdy więźniowie więzili zakładników. W 2004 roku dwóch więźniów grozili zabiciem strażniczki. W końcu jednak się poddali, a kobiecie nie stała się krzywda.

logo Tu się dzieje