18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec świata można zatrzymać

Polityk ostrzega: nadciąga III wojna światowa. Koniec cywilizacji?

Wojciech Kozicki
04.11.2019  15:24
Polityk ostrzega - nadciąga III wojna światowa i atomowa zagłada
Polityk ostrzega - nadciąga III wojna światowa i atomowa zagłada Fot: Pixabay.com

III wojna światowa wisi na włosku. Były przywódca Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow bije na alarm, że wkrótce może rozpętać się konflikt militarny oznaczający koniec świata jaki znamy. Rosja i USA wywołają apokalipsę?

Michaił Gorbaczow ostrzega – nadchodzi III wojna światowa. Z okazji 30. rocznicy upadku muru berlińskiego w wywiadzie dla BBC zwrócił uwagę jak dużym zagrożeniem jest broń nuklearna. Zaapelował, by światowe mocarstwa zniszczyły swój arsenał atomowy.

Zimna wojna

Zdaniem Gorbaczowa utylizacja pocisków jądrowych to jedyny sposób, aby ocalić planetę i cywilizację. Podkreślił, że wojna między Rosją i USA nadal trwa. Wciąż toczy się zimna wojna, którą określił jako „chłodną”.

Patrzcie co się dzieje, w różnych miejscach świata dochodzi do starć, padają strzały, wysyła się tam samoloty i statki. To nie jest sytuacja, jakiej chcemy – powiedział Gorbaczow w wywiadzie dla BBC.

Zagrożenie jest realne, wojna może wybuchnąć w każdej chwili. Korea Północna wystrzeliła niedawno pociski, ogłaszając, że posiada super nowoczesną broń masowej zagłady. Armia japońska jest w stanie pełnej gotowości.

Czytaj także