18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest dobrze

III wojna światowa zaczyna się na naszych oczach? Nadciągają okręty USA

06.05.2020  15:27
III wojna światowa zaczyna się na naszych oczach? Nadciągają okręty USA
III wojna światowa zaczyna się na naszych oczach? Nadciągają okręty USA Fot: Twitter/U.S.Navy

III wojna światowa już się zaczyna? Sytuacja na linii USA-Chiny-Rosja od wielu dni się zaostrza. Czyżby pandemia koronawirusa miała się wkrótce stać naszym najmniejszym problemem?

III wojna światowa to coś, o czym mówi się od dawna. Polski jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje ją w średnio co drugiej swojej przepowiedni, ale wszystko wskazuje na to, że może mieć rację. Sytuacja między Chinami a USA zaostrza się z dnia na dzień.

Jeszcze niedawno pisaliśmy o stanowczym stanowisku Pekinu, a już na horyzoncie widzimy okręty USA. Takiego wydarzenia nie obserwowaliśmy od czasów zimnej wojny. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych wpłynęła na Morze Barentsa. O tej decyzji poinformowano Rosję. Czy tak zaczyna się zbrojny konflikt stulecia?

III wojna światowa wisi na włosku

USA utrzymuje, że celem akcji jest: "operacja bezpieczeństwa morskiego" i "korzystanie z wolności przemieszczania się i pokazanie ścisłej współpracy między sojusznikami". Niemniej, te wody nie widziały takich scen od lat 80-tych ubiegłego wieku.

USA tym razem utrzymuje ponadto, że chodzi o Rosję. Jej rosnące znaczenie w regionie oraz fakt, że topnienie lodowców sprawiło, że Morze Barentsa stało się ważnym strategicznie obszarem sprawiło, że Stany Zjednoczone postanowiły zbadać te tereny.

Rosja na razie nie odniosła się do manewrów USA. Boimy się, że kiedy to zrobi będziemy świadkami najprawdziwszego dramatu.

logo Tu się dzieje