18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie za gorąco

III wojna światowa wybuchnie przez koronawirusa? Chiny tracą cierpliwość

05.05.2020  13:43
III wojna światowa wybuchnie przez koronawirusa? Chiny tracą cierpliwość
III wojna światowa wybuchnie przez koronawirusa? Chiny tracą cierpliwość Fot: Razvan Ionut Dragomirescu/Shutterstock

III wojna światowa może wybuchnąć lada chwila przez koronawirusa? Chiny atakowane słownie przez USA tracą cierpliwość na dobre. Odpowiadają bardzo mocno.

III wojna światowa wisi na włosku? Tak twierdzi Krzysztof Jackowski a teraz wszystko wskazuje na to, że może mieć rację. Chiny mocno odpowiadają na ostre zarzuty ze strony Stanów Zjednoczonych. Stoimy u progu światowego konfliktu.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszyscy mocno przestraszyliśmy się tego, co może nas czekać. Amerykańskie władze wciąż zwracają uwagę na rolę, jaką Chiny odegrały w wywołaniu światowej zarazy. Z uwagi na ciągłe oskarżenia, pojawiło się wyjątkowo mocne stanowisko władz w Pekinie.

III wojna światowa to realny scenariusz?!

Sytuacja jest tak ostra, że sekretarz stanu USA został nazwany w rządowych mediach "złym", a chińskie ministerstwo bezpieczeństwo wprost ostrzega przed światowym konfliktem zbrojnym. Chiński Instytut Współczesnych Stosunków Międzynarodowych podległy ministerstwu bezpieczeństwa państwowego, sporządził wyjątkowo niepokojący dokument, któy trafił już w ręce prezydenta ogromnego kraju.

W raporcie przekazanym przez wywiad chiński prezydentowi kraju stoi jasno, że konflikt zbrojny z USA jest realnym scenariuszem, choć jednocześnie najbardziej pesymistycznym. Kiedy zetrą się ze sobą dwa światowe mocarstwa, my będziemy jedynie tłem, które z łatwością można rozetrzeć w pył. 

Dodatkowo po niedawnej konferencji sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo Chiny postanowiły ostrym cięciem przerwać milczenie. Pompeo powiedział bowiem, że istnieją "przytłaczające dowody" na to, że koronawirus uciekł z laboratorium w Wuhan, ani razu pytany wprost, nie zaprzeczył temu, co miał ewidentnie na myśli. Chińskie media rządowe nazwały nazwały go za to "najgorszym sekretarzem stanu w dziejach USA".

Myślicie, że faktycznie nie ma już szans na spokojne pojednanie?

logo Tu się dzieje