18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Poparzeni klienci. Zamiast płynu do dezynfekcji - udrażniacz do rur

16.05.2020  15:05
Poparzeni klienci. Zamiast płynu do dezynfekcji - udrażniacz do rur
Poparzeni klienci. Zamiast płynu do dezynfekcji - udrażniacz do rur Fot: MAREK DYBAS/REPORTER

IKEA w holenderskim Haarlem była miejscem dramatu. Pracownik sklepu i kilku klientów dorobiło się poparzeń pierwszego stopnia. Wszystko przez tragiczną pomyłkę.

IKEA w holenderskim Haarlem bardzo długo tego wszystkiego nie zapomni. Zamiast płynu do dezynfekcji, do dozowników trafił środek do udrażniania rur. W wyniku tej pomyłki, kilka osób skończyło z poparzeniami pierwszego stopnia.

Na stronie internetowej publicznego nadawcy NOS opublikowano zdjęcia rąk poparzonych ludzi. IKEA wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, jakim cudem doszło do tak drastycznej pomyłki, że ludzie odkażali ręce środkiem do czyszczenia kanalizacji.

IKEA: Płyn do udrażniania rur w dozowniku do dezynfekcji rąk

Dozownik z niebezpiecznym środkiem stał przed wejściem do sklepu. Kiedy zorientowano się, że środek w dozowniku jest żrący, na miejsce przyjechała policja i zespół pogotowia ratunkowego. Jak ustalili śledczy, jedna z pracownic sprzątających sklep pomyliła butelki ze środkami chemicznymi. Kobieta nie mówiła podobno dobrze w języku niderlandzkim. 

Aktualnie pracownicy sklepu proszą o kontakt osoby, które w wyniku pomyłki zostały poszkodowane. Kontakt ze żrącą i niebezpieczną substancją w dozowniku mogło mieć co najmniej dziesięciu klientów.

Najmocniej przepraszamy, za to co się wydarzyło. Zawsze zapewniamy bezpieczeństwo przy robieniu zakupów, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca

- czytamy w komunikacie IKEI.

Najprawdopodobniej osoby poszkodowane będą się domagały odszkodowania od sklepu. 

logo Tu się dzieje