18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

USA ATAKUJE, BĘDZIE WOJNA?

ISIS pokonane? Biden ogłasza: PRZYWÓDCA TERRORYSTÓW NIE ŻYJE

Emilia Waszczuk
03.02.2022  15:25
JOE BIDEN OGŁASZA PIERWSZE ZWYCIĘSTWO NAD ISIS
JOE BIDEN OGŁASZA PIERWSZE ZWYCIĘSTWO NAD ISIS Fot: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News

Prezydent USA Joe Biden poinformował o "zdjęciu z pola bitwy" przywódcy islamskiego Abu Ibrahima al-Kurajsziego. Świat czeka kolejna wojna?

Zwycięstwo czy kolejna wojna? Siły USA przeprowadziły atak na największą i prawdopodobnie najniebezpieczniejszą organizację terrorystyczną świata, tzw. Państwo Islamskie. W nocy ze środy na czwartek żołnierze amerykańscy zaatakowali w północno-zachodniej Syrii. Ich celem był przywódca terrorystów.

Przywódca Państwa Islamskiego nie żyje

W czwartek prezydent Stanów Zjednoczonych poinformował o ataku i oznajmił, że ten został przeprowadzony na jego rozkaz. Ogłosił też, że Abu Ibrahim al-Kurajszi nie żyje.

Ostatniej nocy, na mój rozkaz, siły zbrojne USA w północno-zachodniej Syrii udanie przeprowadziły operację antyterrorystyczną, by chronić Amerykanów i naszych sojuszników i uczynić świat bezpieczniejszym miejscem

- powiedział Joe Biden.

Prezydent USA zapewnił, że żaden żołnierz sił amerykańskich nie ucierpiał w ataku.

Państwo Islamskie zaatakuje?

Abu Ibrahim al-Kurajszi przywodził Państwu Islamskiemu od jesieni 2019 roku. - Jest flagą flag dżihadu, uczonym uczonych, emirem emirów wojny - mówił o nim rzecznik organizacji terrorystycznej zaraz po mianowaniu go przywódcą.

Choć ISIS zostało pozbawione swego przywódcy, wcale nie oznacza to, że świat jest bezpieczny. Gdy ostatnio doszło do podobnych wydarzeń, organizacja już chwilę później mianowała nowego szefa i straszyła USA, ale też Europę. - Nie rozumiesz, Ameryko, że Państwo Islamskie stoi na progu Europy i Środkowej Afryki? Trwa i się rozszerza - mówił wtedy nowy rzecznik terrorystów.