18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworne dane i prognozy

Ujawnili tajny raport. Ile osób zabije koronawirus?

Wojciech Kozicki
30.08.2020  19:09
Dramatyczne prognozy - ile osób zabije koronawirus?
Dramatyczne prognozy - ile osób zabije koronawirus? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus powrócił zanim zniknął, a epidemia znowu się rozkręca. Tymczasem BBC ujawnia, że w Wielkiej Brytanii wyciekł tajny raport na temat koronawirusa. Służby oszacowały ile osób umrze na COVID-19!

Koronawirus w Wielkiej Brytanii ani myśli odpuścić. Tymczasem dziennikarze BBC dotarli do tajnego raportu przygotowanego przez grupę doradczą ds. kryzysowych SAGE, który ma pomóc brytyjskiej służbie zdrowia. Okazuje się, że epidemiczne prognozy na zimę są przerażające!

Koronawirus w Wielkiej Brytanii i liczba zgonów

Wszystko wskazuje na to, że brytyjski rząd od listopada wprowadzi dodatkowe restrykcje, by „ograniczyć kontakty poza gospodarstwami domowymi do połowy ich normalnego poziomu sprzed marca 2020 roku". Obostrzenia mają obowiązywać do marca 2021 roku. Pomimo tego, służby chcą pozostawić otwarte szkoły.

W raporcie oszacowano, że do wiosny liczba ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii znacząco wzrośnie. COVID-19 może w ciągu zimy zabić nawet 85 tys. osób. 2,4 proc. zakażonych koronawirusem mogłoby zostać hospitalizowanych. 20,5 proc. osób trafiłoby na Oddział Intensywnej Terapii. Zwrócono jednak uwagę, że takie szacunki obarczone są dużym marginesem błędu.

Przyjęto w nim założenie, że szkoły pozostaną otwarte, a rządowy system wyłapywania kontaktów osób zakażonych w celu ich izolacji będzie identyfikować tylko 40 procent kontaktów poza gospodarstwami domowymi zakażonych osób. Wodpowiedzi na ujawnienie raportu przez BBC, rzecznik brytyjskiego rządu oświadczył, że "jako odpowiedzialny rząd planowaliśmy i nadal przygotowujemy się do szerokiego zakresu scenariuszy, w tym do względnie najgorszego scenariusza” – pisze tvn24.pl

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze