18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak mówią dane, Rosja na prze***e

Ilu Rosjan zginęło? Ujawnili prawdziwe straty Rosji

Wojciech Kozicki
12.10.2022  18:01
Ilu Rosjan zginęło w Ukrainie? Ujawnili prawdziwe straty Rosji
Ilu Rosjan zginęło w Ukrainie? Ujawnili prawdziwe straty Rosji Fot: Harold Escalona/Shutterstock

Jakie są prawdziwe straty Rosjan na wojnie w Ukrainie? Niezależne rosyjskie media donoszą, że Putin mógł stracić nawet 90 tysięcy żołnierzy! Rosyjskie służby stają się ukryć prawdziwy rozmiar strat! Oj, Władimir Putin dzisiaj spokojnie zaśnie...

Jakie są naprawdę straty Rosjan na wojnie w Ukrainie? Ilu rosyjskich żołnierzy zginęło? Niezależne rosyjskie media, powołując się na źródła w rosyjskich służbach ujawniły, że Putin mógł stracić nawet 90 tysięcy żołnierzy. Ta liczba obejmuje zarówno żołnierzy zabitych, jak i  tych rannych, którzy nie są w stanie wrócić do walki.

Prawdziwe straty Rosjan. Ilu Rosjan zginęło w Ukrainie?

Dane zostały ujawnione przez m rosyjski niezależny portal „Ważnyje Istorii”. Pracujący dla niego dziennikarze śledczy twierdzą, że „w 90 tysiącach strat zawierają się wszyscy zabici, ranni, wzięci do niewoli i niepełnosprawni, którzy nie będą w stanie wrócić do czynnej służby wojskowej”. Ta liczba miała zostać potwierdzona przez źródła w FSB.

Te szacunki zbliżone są do tych, które wcześniej podawał Pentagon i brytyjskie Ministerstwo Obrony. Amerykanie mówili o 70-80 tysiącach zabitych i ciężko rannych Rosjan, a Brytyjczycy twierdzili, że od września straty przekroczyły 80 tys., w tym 25 tysięcy zabitych – podaje rmf24.pl.

Rosja oczywiście zaprzecza. 21 września Siergiej Szojgu przyznał, że podczas wojny zginęło 5937 rosyjskich żołnierzy. Ukraińcy podają, że zabili już 63 zwierząt Putina.

Czytaj także