18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lot do Europy i lądowanie w więzieniu

Imigranci w "przebraniu" na lotnisku. Najlepsza komedia w 2019 roku

23.09.2019  11:59
Syryjscy imigranci jako Ukraińcy chcieli zostać Szwajcarami
Syryjscy imigranci jako Ukraińcy chcieli zostać Szwajcarami Fot: Facebook

Męska drużyna siatkówki podróżowała samolotem do Szwajcarii. „Sportowcy” zostali jednak zatrzymani w Grecji na lotnisku w Atenach. Okazało się, że byli to imigranci z Syrii, a ich dokumenty były fałszywe.

Kontrola dokumentów na lotnisku w Atenach ujawniła, że „drużna siatkówki” nie miała nic wspólnego ze sportem. Na pierwszy rzut oka 10 mężczyzn wyglądało jak sportowcy – mieli takie same stroje, torby sportowe i piłki do siatkówki. Chcieli lecieć do Zurychu, a wylądowali w więzieniu. 

Na nic były tłumaczenia, że lecieli, by zagrać w prestiżowym turnieju. Ich paszporty należały do osób z Ukrainy i nie pomogło udawanie Greka.

Thesun.co.uk bije na alarm, że  kryzys migracyjny się nasila, a do Grecji tylko w tym roku dostało się 36 tys. osób. W całym 2018 roku było ich 32 tys. osób, więc zanosi się na rekord. Tymczasem Turcja ostrzega, że utrzymuje obecnie 3,5 mln imigrantów z Syrii i może być zmuszona otworzyć granice, by poradzić sobie z kryzysem.

Czytaj także