18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lekarze dokonali cudu

Połknął 6-centymetrową kłódkę bo rodzina zamknęła go w domu

02.03.2020  21:31
Połknął 6-centymetrową kłódkę bo rodzina zamknęła go w domu
Połknął 6-centymetrową kłódkę bo rodzina zamknęła go w domu Fot: Jakub Walasek/REPORTER

Mieszkaniec Indii połknął metalową kłódkę o szerokości 6 centymetrów. Zrobił to po tym, jak ze względów bezpieczeństwa, rodzina zamknęła go w domu. Lekarze cudem odratowali 22-latka.

Indie są w szoku po tym, co się tam wydarzyło. 22-letni Jitendra Jumar połknął kłódkę po tym, jak rodzina zamknęła go w domu. Mężczyzna zmagał się z chorobą psychiczną i dla jego dobra próbowano go odizolować od społeczeństwa. Nie uniknięto jednak dramatu.

Indie: Mężczyzna połknął ogromną kłódkę

Kłódka miała aż 6 centymetrów szerokości. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie ku ogromnemu zaskoczeniu lekarzy okazało się, że przedmiot nie wyrządził w jego organizmie spustoszenia. Był jednak zbyt duży, żeby usunąć go nieinwazyjnie bądź zostawić na miejscu.

Kłódka miała około 6 cm i została mocno zaklinowana w przełyku. Nie można było jej usunąć za pomocą nieinwazyjnej procedury endoskopii

– powiedział Dr Pradeep Jumar Singh, ordynator oddziału laryngologicznego.

Operacja była dość skomplikowana i trwała aż 4 godziny. 

Pozostawieni bez innej opcji, aby uratować życie Jitendry, zdecydowaliśmy się na dość ryzykowną operację, aby usunąć ciało obce

– opisywał lekarz.

Na szczęście zabieg zakończył się pełnym sukcesem i 22-latek z pewnością wróci do zdrowia. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej