18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prawo i (nie)sprawiedliwość

Została zgwałcona. Za karę spalili ją żywcem

Wojciech Kozicki
08.12.2019  11:28
Gwałt w Indiach i surowa kara dla... ofiary!
Gwałt w Indiach i surowa kara dla... ofiary! Fot: YouTube/Al Jazeera English

Brutalny zbiorowy gwałt w Indiach. Jednak to nie sprawcy zostali ukarani, a ich ofiara, bo grupa agresorów podpaliła i zabiła kobietę. Czy politycy świadomie pozwalają na piekło kobiet w tym kraju?

Gwałty w Indiach zdarzają się coraz częściej, a rząd najwyraźniej przyzwala na przemoc. Niestety, to ofiary w oczach społeczeństwa stają się winnymi. 23-letnia kobieta z Uttar Pradesh została seksualnie wykorzystana przez grupę zwyrodnialców w 2018 roku. Zmusili ją do seksu przystawiają lufę pistoletu do głowy. Postanowiła jednak walczyć o sprawiedliwość w sądzie.

Jak podaje tandard.co.uk, rozprawa miała odbyć się w minionym tygodniu, ale kobieta została zaatakowana w drodze do sądu. Wśród agresorów było 2 z 5 męczyzn, których oskarżyła o gwałt. Przebywali na wolności, bo wpłacili kaucję.

Zwyrodnialcy oblali kobietę benzyną i podpalili. Z ciężkimi poparzeniami (95% ciała) została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w New Delhi, ale lekarzom nie udało jej się jednak uratować. W piątek nastąpiło zatrzymanie akcji serca.

Gwałty w Indiach - prawo i (nie)sprawiedliwość

Indyjscy politycy opozycji przypominają, że to nie pierwszy raz, gdy ofiara gwałtu w Indiach zostaje zabita. Znajdywana są kolejne ciała kobiet spalonych lub przejechanych samochodem. Społeczeństwo jest obojętne na przemoc o czym świadczy chociażby przypadek niedawnego gwałtu na wygłodzonej biedaczce, która chciała odpocząć pod drzewem w okolicach dworca kolejowego w Visakhapatnam.  Na oczach tłumu mężczyzna rzucił się na nią i zdarł z niej ubranie. Ludzie patrzyli jak ją gwałcił i nagrywali wszystko telefonami, ale nikt nawet nie próbował ratować kobiety.

Służby w Indiach podają, że rocznie w kraju dochodzi do 35 tys. gwałtów. Mota tu jednak tylko o zgłoszonych przypadkach. Niektórzy twierdzą, że to tylko 6% wszystkich przestępstw na tle seksualnym, bo w większości ofiary giną lub boją się złożyć zawiadomienie.

Podpalona ofiara gwałtu w Indiach:

Przeczytaj więcej
Komentarze