18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziewczynka przeżyła horror

Atak węża. Kobra owinęła się wokół dziecka [WIDEO]

Wojciech Kozicki
20.09.2021  22:05
Atak węża w Indiach. Kobra chciała zabić małe dziecko
Atak węża w Indiach. Kobra chciała zabić małe dziecko Fot: Youtube/Lokmat, Nature's Images/East News, Science Source

Sceny jak z horroru w Indiach. Na zachodzie kraju kobra zaatakowała dziecko i owinęła się wokół jego szyi. Jak 6-letniej dziewczynce udało się przeżyć duszenie przez morderczego węża? Jakim cudem tak długo przeżyła ugryzienie kobry i jej zabójczy jad w organizmie?

Atak węża w indyjskim stanie Maharashtra. 6-letnia Purwi Gadkari niespodziewanie znalazła się w menu wielkiej kobry. Bestia najpierw ugryzła dziewczynką w ramię, a później owinęła się wokół jej szyi. Było o włos od tragedii, ale…

Atak kobry. Dziewczynka z Indii cudem przeżyła spotkanie z wężem

Opiekunowie dziecka nie mogli pomóc Purwi, więc kazali jej leżeć nieruchomo, by tylko nie sprowokować gada. Dziewczynka zachowała zimną krew. W jednej pozycji przeleżała ok. 2 godziny, aż w końcu na miejscu zjawił się zaklinacz węży. Udało mu się wyswobodzić dziecko z wężowego uścisku.

Nagranie wideo z ataku kobry na dziecko trafiło do internetu. Widać na nim wyraźnie przerażoną Purwi, której kobra owinęła się wokół szyi. Bestia miała rozłożony kaptur szyjny, a więc dawała znać, że czuła się zagrożona.

Dziecko trafiło do szpitala i powoli dochodzi do siebie. Dostała też surowicę na ukąszenie kobry. Miała dużo szczęścia, bo w Indiach kobry zabijają ok. 10000 osób rocznie. Jad kobry jest zabójczy i może błyskawicznie zabić dorosłego człowieka.

Zaklinanie węży zostało zakazane w Indiach w 1972 roku. Mimo to, zaklinacze wciąż pracują na terenie całego kraju, zwykle mając do czynienia właśnie z kobrami. Lokalna telewizja NDTV podaje, że właśnie dlatego do pomocy wezwano jednego z nich – pisze O2.pl.

Kobra zaatakowała dziecko w Indiach [WIDEO]