18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

Służby przypadkowo ostrzelały cywilów. 13 osób nie żyje

05.12.2021  11:15
Strzelanina w Indiach
Strzelanina w Indiach Fot: Roman Kosolapov/Shutterstock

Funkcjonariusze indyjskiej służby bezpieczeństwa przypadkowo ostrzelali samochód, przewożący górników na terenie stanu Nagaland (Indie). Zginęło 13 osób, w tym jeden żołnierz. Trwa ustalanie szczegółowych przyczyn tragedii.

Ofiarami strzelaniny w pobliżu miejscowości Oting są górnicy, którzy wracali do domu po porannej zmianie. Gdy czas powrotu mężczyzn zaczął się wydłużać, rozpoczęto poszukiwania. Niestety, wkrótce potwierdziły się najgorsze przypuszczenia.

Lokalnie media informują, że niedaleko kopalni znaleziono ciała 13 rozstrzelanych górników. Według dotychczasowych ustaleń auto z pracownikami zostało ostrzelane omyłkowo. Dokładny przebieg wydarzeń nie jest jeszcze znany.

Strzelanina w Indiach

W niedzielę minister spraw wewnętrznych Amit Szah opublikował oświadczenie, w którym podkreślił, że jest "boleśnie dotknięty" tym, co się stało na terenie stanu Nagaland.

Władze stanowe szczegółowo zbadają ten incydent i zrobię wszystko, co w ich mocy, by sprawiedliwości stało się zadość - oświadczył Szah na Twitterze.

Mer miasta Oting Nephiu Rio poprosił lokalną społeczność o zachowanie spokoju. Wiadomo jednak, że napięcie w miasteczku cały czas rośnie. Jak informuje "India Today" po tragicznych wydarzeniach nieznani sprawcy zniszczyli już dwa auta służb bezpieczeństwa.

logo Tu się dzieje