18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kataklizm w Indonezji

Trzęsienie ziemi! Nadciąga tsunami!

14.12.2021  08:03
Indonezja - trzęsienie ziemi i zagrożenie tsunami
Indonezja - trzęsienie ziemi i zagrożenie tsunami Fot: Anna Omelchenko/East News/Panther Media - zdjęcie ilustracyjne

Indonezja i silne trzęsienie ziemi. To jednak nie koniec, bo kraj szykuje się na kolejny kataklizm. Instytut Geofizyczny (USGS) ostrzega, że lada moment może nadciągnąć tsunami, a w linię brzegową uderzą zabójcze fale.

Trzęsienie ziemi w Indonezji. We wtorek odnotowano wstrząs we wschodniej części kraju na Morzu Flores. Jak ustaliło USGS, trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,3, a według innych źródeł - 7,7. Co gorsza, służby ostrzegają, że w każdej chwili może wystąpić tsunami. Władze Indonezji wydały już ostrzeżenie przed tsunami.

Trzęsienie ziemi i tsunami w Indonezji

Wstrząs odnotowano pod dnem morskim. Wystąpił na głębokości około 18,5 km (hipocentrum wstrząsów). Jak na razie nie podano, by spowodował jakiekolwiek zniszczenia i straty materialne. Nie ma również informacji o ofiarach śmiertelnych.

Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami bije na alarm, że fale tsunami mogą dotrzeć do wybrzeży oddalonych do 1000 km od epicentrum trzęsienia ziemi

W 2004 roku u wybrzeży indonezyjskiej Sumatry miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,1, które wywołało tsunami i pociągnęło za sobą śmierć 220 tysięcy osób w regionie, w tym 170 tysięcy w samej Indonezji. Była to jedna z największych klęsk żywiołowych w historii – przypomina RP.pl.

Trzęsienie ziemi w Indonezji [WIDEO]