18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa lotnicza?

Samolot pasażerski zniknął z radarów!

Wojciech Kozicki
09.01.2021  12:48
Indoneza i zagnięcie samolotu pasażerskiego. Katastrofa lotnicza?
Indoneza i zagnięcie samolotu pasażerskiego. Katastrofa lotnicza? Fot: Planeta.pl

Indonezja i katastrofa lotnicza? Samolot pasażerski wystartował z Dżakarty i nagle zniknął z radarów. Gdzie się podział Boeing 737-500? Wiadomo, że tracił bardzo szybko tracił wysokość.

Katastrofa lotnicza w Indonezji? Z radarów zniknął samolot pasażerski Boeing 737-500, który wystartował w sobotę z lotniska w Dżakarcie. Leciał do Pontianak na wyspie Borneo w prowincji Kamilantan Zachodni. Linie Sriwijaya Air nie wiedzą jednak, gdzie aktualnie znajduje się ich maszyna, kontakt z nią się urwał. Linie lotnicze zapowiadają, że wkrótce zostanie wydane oświadczenie, ale wciąż są gromadzone informacje na temat zaginięcie samolotu

Zniknął samolot pasażerski. Katastrofa lotnicza w Indonezji?

Czy wydarzyła się tragedia? Flightradar24 podał na Twitterze, że lot SJ182 "stracił ponad 10 000 stóp wysokości w mniej niż jedną minutę, około cztery minuty po odlocie z Dżakarty". Wiadomo również, że ekipy poszukiwawcze i ratunkowe już zmierzają do miejsca, gdzie potencjalnie mógł rozbić się samolot. Indonezyjska telewizja podała, że boeing najprawdopodobniej spadł do Morza Jawajskiego

Lokalne media podają, że niedaleko lokalizacji, gdzie po raz ostatni widziano go na radarze, z morza wyłowiono szczątki mogące należeć do konstrukcji zaginionej maszyny - pisze Wirtualna Polska.

Mirror pisze, że na pokładzie Boeinga znajdowały się 62 osoby, w tym 56 pasażerów i sześciu członków załogi. Maszyna miała ok. 27 lat.

Samolot, który zniknął z radarów to nie model 737 Max, który w ostatnich latach uczestniczył w dwóch poważnych wypadkach. Pierwszy z nich, w październiku 2018 r., spadł do morza zabijając 189 osób - przypomina Polsat News.

Przeczytaj więcej
Komentarze