18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dwie walczą o życie

Tragiczny finał szkolnej wycieczki. Nie żyje 11 uczniów

16.10.2021  12:08
Śmierć uczniów w Indonezji
Śmierć uczniów w Indonezji Fot: Planeta.pl

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych wypadku, do którego doszło w Indonezji. Grupa dzieci, biorąca udział w akcji zbierania śmieci, wpadła do rzeki. Jedenastu uczniów nie żyje, stan dwóch osób oceniany jest jako krytyczny.

Jak informuje agencja AP około 150 uczniów w wieku od 13 do 15 lat pomagało sprzątać okolice rzeki Cileuleur na Jawie (Indonezja). Do tragedii doszło podczas próby przejścia na drugi brzeg. Nurt porwał 21 uczniów.

Niestety, 11 dzieci zginęło. - Te dzieci, które utonęły, trzymały się za ręce. Jedno z nich się poślizgnęło, a inne poszły za nim - przekazał Deden Ridwansayah z indonezyjskiego biura ds. poszukiwań.

Na pomoc dzieciom ruszyli mieszkańcy, którzy zdołali wyciągnąć z wody 10 uczniów. Stan dwóch oceniany jest jako krytyczny. 11 osób zginęło.

Tragedia w Indonezji

Służby ustalają przyczyny wypadku. Akcja sprzątania została zorganizowana, mimo ostrzeżeń władz, które odradzały tego pomysłu.

W Indonezji za niecały miesiąc rozpoczyna się pora deszczowa. Wycieczki szkolne nad rzekami są wtedy zabronione.

Czytaj także
Przeczytaj więcej