18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Awaria, a oni dzwonią do...

Instagram nie działa. Polacy wpadli w panikę

Wojciech Kozicki
04.10.2021  19:12
Awaria Instagrama. Polscy użytkownicy wpadli w panikę
Awaria Instagrama. Polscy użytkownicy wpadli w panikę Fot: Sputnik/EAST NEWS/Natalia Seliverstova

Wielka awaria Facebooka. Cały świat jest w panice, ponieważ nie działa serwis Marka Zuckerberga. Tymczasem pojawiły się też problemy z Instagramem, które zgłaszają użytkownicy w kolejnych krajach. Co jest przyczyną awarii mediów społecznościowych? Zachowanie spanikowanych Polaków jest szokujące.

Dzisiejsza awaria Facebooka wstrząsnęła światem. Naprawa i usuwanie problemów wciąż trwają, ale sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna. Okazuje się nie działa również Instagram, są problemy z logowaniem się, nie można dodać relacji i story, nie dochodzą wiadomości. Według wskazań serwisu Downdetector, awaria rozpoczęła się chwilę po 17:00 czasu polskiego i od tamtej pory Instagram nie daje znaku życia.

Instagram nie działa. Kolejne problemy, wielka awaria

Okazuje się, że Polacy bez Instagrama i innych portali społecznościowych zaczynają wpadać w panikę i kiepsko sobie radzą w życiu. Niebezpiecznik na Twitterze ujawnia, że zaczynają masowo dzwonić do swoich dostawców internetu, zgłaszając awarię.

To w sumie byłoby śmieszne, gdyby nie było przerażające. Że dla niektórych Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp to cały internet... – pisze Niebezpiecznik.

Dlaczego Instagram nie działa?

Niestety, wciąż nie wiadomo jaka jest przyczyna awarii Instagrama i nie wiadomo kiedy zostanie usunięta. Potwierdzono natomiast, że awaria jest globalna. Problem dotyczy również WhatsAppa oraz Messengera. Na Twitterze, dyrektor ds. komunikacji na Facebooku, Andy Stone poinformował, że „trwają prace nad przywróceniem normalności”. 

W redakcji kilka osób potwierdziło, że serwisy nie działają w wersji przeglądarkowej, a aplikacje mobilne wyświetlają co najwyżej stare posty sprzed kilku dni – pisze Telepolis.pl

Czytaj także