18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Decyzja USA, Polska na celowniku

Alarm! Za chwilę WOJNA?

24.01.2022  08:09
Inwazja Rosji na Ukrainę? Biden już wciąga Polskę w konflikt
Inwazja Rosji na Ukrainę? Biden już wciąga Polskę w konflikt Fot: ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News, JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Rosja zaatakuje Ukrainę? Wybuchnie wojna w Europie? Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a władze USA nakazały rodzinom dyplomatów w Kijowie opuszczenie kraju w związku z możliwą inwazją. Co gorsza, Joe Biden już wciąga Polskę w ewentualny konflikt i za sprawą jego decyzji, możemy znaleźć się na celowniku Rosjan.

Kilka dni temu Joe Biden zapowiadał, że Rosja prawdopodobnie zaatakuje Ukrainę, a sytuacja wymknie się spod kontroli. Straszył Putina surowymi sankcjami, ale rosyjski władca nie wziął jego słów na poważnie. Sądząc po aktualnych działaniach amerykańskich władz, wszystko wskazuje na to, że lada moment może wybuchnąć wojna w Europie. Departament Stanu USA nakazał opuszczenie ambasady w Kijowie rodzinom amerykańskich dyplomatów w związku z "obawą nieuchronnej inwazji militarnej na Ukrainę". Część pracowników ma także opuścić palcówki dyplomatyczne. Co więcej, Departament Stanu ostrzega swoich obywateli, by nie podróżowali do Rosji, szczególnie przez Ukrainę. Jednocześnie Rzecznik Departamentu Stanu ogłosił, że jeśli zostanie zarządzona obowiązkowa ewakuacja dyplomatów z Ukrainy, amerykański rząd nie będzie jej organizował i opłacał.

Wojna Rosji z Ukrainą. Joe Biden wykorzysta Polskę

Na tym jednak nie koniec, bo nieoficjalnie podano, że Amerykanie zwiększą swoje siły na wschodniej flance NATO. Prezydent Joe Biden chce wysłać nawet 5 tysięcy dodatkowych żołnierzy, głównie do Polski. Do portów krajów sojuszu w Europie trafią też dodatkowe okręty. Jednocześnie armia USA dozbraja Ukrainę, a Ołeksij Reznikow, minister obrony Ukrainy, opublikował zdjęcie wypełnionego ładunkiem militarnym samolotu transportowego. Poinformował, że "ponad 80 ton broni dla wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy od naszych przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych!"

Warunki bezpieczeństwa, szczególnie wzdłuż granic Ukrainy na okupowanym przez Rosję Krymie i na kontrolowanej przez Rosję wschodniej Ukrainie, są nieprzewidywalne i mogą się wkrótce pogorszyć – podaje amerykańska administracja.

Spełnia się mroczna przepowiednia jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego? Niedawno ostrzegał, że w Polsce będą w 2022 roku stacjonowały obce wojska, a nasz kraj zamieni się w wyludniony poligon.

Według "New York Times", który powołuje się na przedstawicieli administracji, w razie eskalacji konfliktu liczba żołnierzy USA mogłaby szybko wzrosnąć nawet do 10 tys., a nawet 50 tys. – pisze Wirtualna Polska.