18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna?!

Inwazja Rosji na Ukrainę może nastąpić W KAŻDYM MOMENCIE

06.02.2022  19:27
Rosja w każdej chwili może najechać Ukrainę. Będzie wojna?
Rosja w każdej chwili może najechać Ukrainę. Będzie wojna? Fot: WANG ZHAO/AFP/East News

Rosja dosłownie w każdym momencie może przystąpić do inwazji na Ukrainę. Do tego Białoruś już opowiada się po stronie ewentualnego najeźdźcy. Doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena nie ma wątpliwości, że wojna może wybuchnąć dosłownie w każdej chwili.

Rosja w każdym momencie może najechać Ukrainę. Nie mają co do tego wątpliwości wszyscy politycy tego świata. Stoimy na skraju konfliktu zbrojnego, podczas gdy nie skończyliśmy jeszcze walki z pandemią koronawirusa, której 5. fala ma być tą najgorszą w historii.

Do nowej inwazji Rosji na Ukrainę może dojść w każdym momencie, choć może ona przybrać różne formy

- mówi w obliczu zagrożenia doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan w wywiadach telewizyjnych.

Rosja w każdej chwili może najechać Ukrainę

Według administracji prezydenta Joe Bidena Rosja zgromadziła już 70 proc. sił potrzebnych do ataku na pełną skalę. To powinno przerażać wszystkich, zwłaszcza Polaków znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie zamieszanych w potencjalny konflikt narodów.

"Jesteśmy obecnie w oknie czasowym, w którym rosyjska inwazja może zdarzyć się w każdej chwili. Uważamy, że Rosjanie zgromadzili na miejscu zdolności, które pozwoliłyby im na znaczącą operację militarną na Ukrainie" - powiedział doradca Bidena w programie "Meet the Press" telewizji NBC.

Jake Sullivan w telewizji ABC ocenił z kolei, że rozkaz do ataku może zostać wydany zarówno jutro, jak i za kilka tygodni. Pentagon ocenia, że taka operacja militarna może doprowadzić do 50 tys. ofiar śmiertelnych wśród cywilów. 

Jak zapewniają władze amerykańskie rosyjska agresja może przybrać wiele form, od aneksji okupowanego Donbasu, przez operacje hybrydowe, cyberataki, próby politycznej destabilizacji, aż po inwazję na pełną skalę. Nie da się ukryć, że stoimy na skraju wielkiej wojny.

Czytaj także