18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to biblijna plaga?

Inwazja skorpionów. Setki ukąszeń, są zabici

Wojciech Kozicki
15.11.2021  17:50
Skorpiony atakują. Podróż do Egiptu niebezpieczna?
Skorpiony atakują. Podróż do Egiptu niebezpieczna? Fot: FaceToFace/REPORTER/0000001/Reporter/East News

Skorpiony budzą w was strach, przerażenie i obrzydzenie? W takim razie wakacje w Egipcie to nie przygoda dla was. Nastąpiła tam prawdziwa INWAZJA SKORPIONÓW! Setki osób zostało ukąszonych, rośnie też liczba ofiar śmiertelnych.

Skorpiony to niemalże biblijna plaga w mieście Asuan na południu Egiptu, a do szpitala trafią dodatkowe dawki odtrutki. Jak na razie potwierdzono, że w weekend ukąszone przez skorpiony zostały 453 osoby, a 3 zmarły. Do opieki nad poszkodowanymi oddelegowano miejscowych lekarzy uczestniczących w kampanii szczepień przeciw COVID-19.

Skorpiony w Egipcie. Setki ukąszeń po ulewach

Władze ostrzegają mieszkańców Asuan, by nie wychodzili z domów i nie przebywali bez potrzeby w zalesionych miejscach. Wyjaśniono, że ostatnie ulewne deszcze, grad i burze piaskowe doprowadziły do zwiększonego występowania tych pajęczaków na obszarach zamieszkanych przez ludzi. Zostały wymyte i wykurzone ze swoich naturalnych siedlisk. Szukają nowych kryjówek i najczęściej wybierają budynki.

Ukąszenie skorpiona rodzaju androctonus, powszechnie występującego w Egipcie, może doprowadzić do śmierci dorosłego człowieka w czasie krótszym niż godzina – pisze Polsat News.

Jak podaje serwis BBC, burza gradowa w pobliżu Nilu w piątek, 12 listopada, była wyjątkowo gwałtowna. Wskutek tego wiele skorpionów zostało wyrzuconych na ulice przez ulewny deszcz - informuje Onet.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej